Безпритульні собаки: загроза, яку вони несуть

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 14 листопада 2022, 21:15
Автор: Анастасія Брюханова
Перегляди: 6643

Майже як "Фантастичні звірі та де їх шукати", тільки наших тваринок шукати не треба. Вони знаходять тебе самі.

Отже, топ-10 проблем, що спричинюють безпритульні песики:

1) СКАЗ. Почнемо із найстрашнішого. Сказ - 100% смертельне захворювання. Якщо з'явилися перші симптоми - людину уже не врятувати. Вірус проникає у мозок людини, спричинюючи водо- та світлобоязнь, галюцинації, судоми, а потім смерть. Хвороба передається через пошкоджену шкіру та слизові оболонки, а це означає, що якщо був контакт слини хворої тварини з ранами або слизовими людини, ймовірність зараження висока.

 

Порада: якщо Вас чи Вашу дитину вкусив безпритульний собака (а також облизав губи, а таке буває у дітей), слід обов'язково щепитися від сказу, не чекаючи 10 чи 14 чи будь-якої іншої кількості днів.

2) ПРАВЕЦЬ. Спори правця живуть у ґрунті. Ні для кого не секрет, що в роті людини живуть сотні різновидів бактерій. Але люди їдять переважно чистими руками оброблену їжу.

Безпритульні песики усе їдять з землі, а це означає, що в їх роті в десятки разів більше бактерій, ніж у роті людини, зокрема там може бути і правець.

Правець викликає судоми і зупинки дихання. Під час однієї з таких зупинок дихання людина може померти. Відсоток смертності від правця дуже високий.

Порада: доробіть діткам усі щеплення, яких не вистачає по календарю. Дорослим слід робити щеплення 1 раз на 10 років. Якщо ж Вас вкусив пес, а щеплення було зроблене більше 5 років тому, то слід отримати ще одну дозу як екстрену вакцинацію.

3) РАНИ, ЩО ДОВГО ЗАГОЮЮТЬСЯ.

А) Кого кусали собаки, той знає, що рани гояться не за кілька днів.

Причина та ж: велика кількість бактерій у ротовій порожнині собаки.

Б) рани можуть бути настільки глибокі, що буде важко зупинити кровотечу. В деяких випадках такі рани можуть призводити до інвалідизації або смерті (наприклад, при ураженні великих судин, зокрема сонних артерій)

В) укус обличчя може призвести до повільного загоєння. Звісно, будь-яка людина є красивою, незважаючи на її природні особливості чи ушкодження внаслідок травми чи хвороби, проте через довге загоєння можуть утворюватися рубці, що для певних людей може обернутися цілковитою трагедією.

Крім того, інфекція з інфікованої рани може потрапити в венозні синуси головного мозку.

4) ТРАВМИ. Собаки, особливо якщо вони збиваються в зграї, дуже полюбляють бігати за велосипедистами і можуть перевернути велосипед. Внаслідок падіння з велосипеда можуть утворювати гематоми, зокрема підфасціальні у м'язах, які дууууууже болять, або навіть переломи кісток.

Дружелюбні великі песики (а також не дуже дружелюбні), які люблять зустрічати своїх друзів-людей, стрибаючи на них, можуть також збити людину з ніг.

У людей похилого віку дуже ламкі кістки, часто вони мають протипокази до великих операцій, а тому перелом, зокрема перелом шийки стегнової кістки, може обернутися для них довічною інвалідизацією, що несе фізичне та фінансове навантаження як на сім'ю, так і на громаду в цілому.

5) ДТП. Собаки, що вистрибують на дорогу, можуть бути причиною ДТП, оскільки вони не завжди помітні і не завжди водій має можливість загальмувати.

6) ШУМ. Комендантський час працює лише для людей. Собаки ж не знають, що вже 00:00 і ще немає 05:00.

Гавкіт собак дуже шкодить маленьким діткам, людям, які мають роботу, що вимагає високої концентрації уваги та тим, що уже мають проблеми зі сном.

7) ГЛИСТИ ТА ЛИШАЙ.

Лишай - грибкове ураження шкіри. Переважно переноситься легко, проте лікується важко та спричинює косметичні дефекти при ураженні волосистої частини голови.

Серед глистів найнебезпечнішими є ехінококи та альвеококи. На одній із стадій розвитку вони можуть утворювати міхури в печінці та легенях, що порушує функцію цих органів. Міхури містять личинки нових глистів. При пошкодженні цього міхура личинки виходять і уражають нові ділянки тіла.

8) СМІТТЯ. Собаки люблять порпатися у смітті та можуть розривати пакети, розкидати сміття, створюючи безлад.

9) НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН. Безпритульні собаки можуть кидатися на домашніх улюбленців, травмувати їх, а маленьких собак можуть навіть убити

10) БЕЗЛАД. Безпритульні собаки можуть залазити на чужі території, рити ями, пошкоджувати рослини, ламати нестійкі конструкції. Собаки похилого віку або хворі можуть ховатися під будинками, у каналізаціях, помирати там непомітно для людей, що призводить до жахливого смороду та несприятливих умов для життя.

Вихід очевидний: масова стерилізація і вакцинація тварин та ізоляція їх у спеціалізованих притулках.

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.171.156
   
@Mail.ru.