Пантеон бердичівлян-патріотів України: Шабельник Олексій Андрійович

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 25 вересня 2020, 20:09
Автор: Юрій Лукуц та Олексій Побережний
Перегляди: 1462

Минають роки, а в Бердичеві була ціла плеяда активних борців за самостійність України. Офіційна влада колишніх комуністів та комсомольців, які керують нашим містом досі, всіляко намагаються приховати правду про патріотів. Саме тому незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ продовжує серію публікацій краєзнавчого матеріалу Юрія Лукуца та Олексія Побережного «Вони робили все для відновлення Української держави». Сьогодні згадуємо про Шабельника Олексія Андрійовича.

 

Шабельник Олексій Андрійович народився 29 березня 1926 р. на хуторі Вербський Павлоградського району Дніпропетровської області. 

8 лютого 1943 р. під час відступу радянських військ переїхав з батьками в місто Куп'янськ Харківської області, тут працював на будівництві оборонних рубежів. В жовтні 1943 р. мобілізувався в діючу армію. В тому ж році під Запоріжжям на переправі був поранений. Після лікування Олексія Шабельника направили в полкову школу ППО Південно-Західного фронту. Закінчив він війну в Чехії. Як учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни нагороджений медаллю “За перемогу над Німеччиною”.

Після закінчення Київського політехнічного інституту Олексій Шабельник у 1956 р. розпочав трудову діяльність на заводі “Прогрес”, де працював технологом, старшим технологом, нормувальником. В 1958 р. був переведений головним технологом на завод “Комсомолець”. В червні 1963 р. направлений працювати на Коростенський завод “Хіммаш”. 

У жовтні 1970 р. Олексій Андрійович Шабельник призначений директором Бердичівського заводу “Прогрес”. Завдяки вмілому керівництву завод переживає свої найкращі часи. В цей період “Прогрес” будує у місті житлові будинки, саме за керівництва Шабельника багато заводчан отримують безкоштовно квартири. За ініціативи Олексія Андрійовича в Бердичеві побудовано будинок культури, плавальний басейн, нове приміщення десятої школи, спортивний комплекс “Прогрес”. 

За часів своєї трудової діяльності Олексій Шабельник неодноразово обирався депутатом місцевих рад. Нагороджений орденами “За мужність”, Знак Пошани, Трудового Червоного Прапора (двічі), Жовтневої Революції і Орденом Леніна.

В 1986 р. Шабельнику присвоїли звання “Почесного громадянина міста Бердичева” В 1987 р. він вийшов на пенсію.

На свій 80-річний ювілей Олексій Андрійович був удостоєний ордена міста Бердичева “За заслуги”. В цей період сталася ще одна визначна подія - міському Палацу культури дали ім'я Олексія Шабельника. Мудрість бердичівлян проявилася і в цьому, адже у нашій державі такі речі зазвичай робляться посмертно, а Олексій Андрійович оцінку своєї праці від жителів міста отримав ще за життя.

 

Читайте також про інших учасників з Пантеону бердичівлян-патріотів України

Білецька Валентина Миколаївна

Козінчук Леонід Іванович

Космач Володимир Петрович

Красицька Галина Федорівна

Лонський Віталій Олексійович

Лесь Мальований

Могиль Олександр Юхимович

Пастух Віктор Іванович

Пашківський Фелікс Броніславович
Собчик Петро Павлович

   
   
   


Ваш IP:34.232.63.94
   
@Mail.ru.