Каша, а не кава: як повернути себе до життя на ранок після добрячої гулянки

Категорія: Цікаві факти
Опубліковано: Вівторок, 11 серпня 2015, 06:03
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1625

Всім відомо, що похмілля краще не допустити, ніж від нього потім рятуватися. Якщо все ж вечірка вийшла дуже вдала, а ранок – не дуже, експерти мають кілька порад.

 

Щоби не було похмілля, варто, перш за все, не захоплюватися хмільними напоями, перш ніж пити, добре попоїсти, і впродовж вечора пити вдосталь води.

А ще науковці з австралійської урядової науково-дослідницької організації CSIRO з'ясували, що грушевий сік знижує абсорбцію алкоголю на 16-21%. Тож його варто пити за півгодини до того, як вживати алкогольний напій.

Погана новина – експерименти проводили з соком лише одного, японського сорту груші. Чи діятимуть так само всі інші, вчені поки не можуть сказати. Також вони не певні, чи буде такий самий ефект, якщо не пити сік, а просто з'їсти грушу.

Що ж стосується похмілля, експерти радять таке:

Цукор

Чимало людей помічають, що від солодких напоїв та наїдків їм легшає, оскільки під час похмілля рівень цукру в крові дуже знижений. Китайські дослідники торік протестували 57 напоїв, від різних газованок до трав'яного чаю, та дійшли висновку: найефективніше з похміллям бореться Sprite.

Вода

Алкоголь – це діуретик, він може ставати причиною зневоднення. На думку лікарів, саме це, крім безпосередньо спожитих хмільних напоїв, може давати препаскудне відчуття вранці. Перш ніж лягати спати після вечірки, випийте кілька склянок води і протягом наступного дня теж за цим слідкуйте.

Знеболювальне

Коли на ранок тріщить голова, ми часто тягнемося за пігулкою. Лікарі радять бути обережним, наприклад, аспірин подразнить шлунок, якому й без того кепсько, і нудота лише посилиться. Найкраще від "похмільного" головного болю вживати парацетамол.

Вуглеводи

Є люди, котрим буцімто допомагає сніданок із чогось жирненького та смаженого, але дієтолог Сара Станнер із цим не згодна. Він такої їжі шлункові стає лише гірше. Вона радить "лікуватися" повільними вуглеводами – кашами бо тостами.

Чого НЕ треба робити, борючись із похміллям

Лікувати подібне подібним, рятуватися від похмілля алкоголем – це стара традиція, але неправильна. Це лише відсуне неприємні симптоми на потім, але вони все одно вас наздоженуть.

А ще не варто пити каву, адже вона теж має сечогінний ефект і лише збільшить зневоднення. 

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.111.47
   
@Mail.ru.