Голови районних рад на Житомирщині: хтось перебіжчик, а хтось принциповий АНАЛІТИКА

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Понеділок, 29 серпня 2016, 09:38
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1969

Місцеві вибори відбулись осінню 2015 року. З того часу пройшов вже майже цілий рік. Органи місцевого самоврядування вже сформовані і працюють. Але на обласному рівні досі відсутні ґрунтовні аналітичні матеріали хто всі ці люди, які політичні партії представлять, скільки, а головне хто змінив партійну прописку, а іншими словами пристосувався до нових політичних умов.

Незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ звернувся до данних структури, яка є незалежною і проводить відповідні електоральні дослідження української політики

 

Моніторингово-аналітична група «Цифра» є неурядовою громадською організацією, чиєю першочерговою ціллю є забезпечення інформаційного та аналітичного спостереження за українським політичним процесом.

Яка ситуація з партійною приналежністю голів районних рад Житомирської області?

Районна рада

Голова районної ради

Афіліація 2015

Афіліація 2010

Ружинська

Марущак Микола Миколайович

БПП

 

Андрушівська

Марценюк Сергій Михайлович

Воля

 

Попільнянська

Боровський Петро Андрійович

Батьківщина

Батьківщина

Коростишівська

Бондарчук Сергій Володимирович

Свобода

 

Любарська

Кучер Ігор Петрович

БПП

Народна Партія

Новоград-Волинська

Рудницький Дмитро Вікторович

БПП

Фронт Змін

Овруцька

Китиця Віталій Володимирович

Батьківщина

 

Бердичівська

Самчик Максим Юрійович

Аграрна Партія України

Партія регіонів

Коростенська

Клименко Василь Іванович

БПП

Партія регіонів

Володарсько-Волинська

Ющенко Андрій Петрович

БПП

Фронт Змін

Малинська

Левковець Михайло Савелійович

БПП

Народна Партія

Чуднівська

Домашенко Павло Павлович

Опозиційний Блок

Партія регіонів

Ємільчинська

Сорока Віктор Михайлович

БПП

Народна Партія

Радомишльська

Потієнко Олександр Леонідович

БПП

 

Житомирська

Крутій Сергій Григорович

Свобода

Свобода

Романівська

Кондратюк Олександр Павлович

БПП

Батьківщина

Баранівська

М’ялківський Сергій Сергійович

БПП

 

Народицька

Рогозянський Анатолій Іванович

БПП

 

Червоноармійська

Липко Анатолій Петрович

Народна Партія

Народна Партія

Брусилівська

Рафальська Ніна Анатоліївна

Народна Партія

Народна Партія

Черняхівська

Бовсунівський Іван Павлович

Конкретних Справ

Народна Партія

Олевська

Харченко Микола Андрійович

Опозиційний Блок

Партія регіонів

Лугинська

Мельник Петро Іванович

Батьківщина

Батьківщина

Джерело: http://cifragroup.org

Як бачимо, багато голів районних рад зберегли свої посади на Житомирщині. Найбільша їхня кількість поповнила провладний Блок Петра Порошенка попередньо вийшовши з Партії регіонів (голови Ружинської та Коростенської районних рад), Народної партії (голови Любарської, Малинської та Ємільчинської районних рад), Фронт змін (голови Новоград-Волинської, та Володар-Волинської районних рад), Батьківщини (голова Романівської райради).
Бердичівський голова районної ради Максим Самчик змінив «прописку» з Партії регіонів (у 2010 році) на Аграрну партію (вже у 2015 році), а Черніяхівський голова Іван Бовсунівський - з Народної партії (у 2010 році) на партію Конкретних справ (у 2015 році).


 Бердичівський голова районної ради Максим Самчик змінив «прописку»

з Партії регіонів (у 2010 році) на Аграрну партію (вже у 2015 році)


Не змінили партійної приналежності лише голови семи районних рад Попільнянської, Чуднівської, Житомирської, Романівської, Брусилівської, Олевської та Лугинської районних рад.

Представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» залишаються найбільш послідовними перед своїми виборцями. Не лише не втратили жодного свого голови районної ради на Житомирщині (Сергій Крутій), а ще й наростили присутність новим керівником ради у Коростишівському районі (Сергій Бондарчук)


Представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» залишаються найбільш послідовними перед своїми виборцями.

Не лише не втратили жодного свого голови районної ради на Житомирщині (Сергій Крутій),

а ще й наростили присутність новим керівником ради у Коростишівському районі (Сергій Бондарчук)


Що ж до депутатів загалом по Україні, то 625 депутатів, які обирались у райради у 2010 році від Батьківщини, поновили свої мандати від цієї політичної сили і у 2015 році. 336 колишніх регіоналів переобрались від «Опозиційного Блоку», 229 – від Аграрної Партії України, 205 – «Нашого Краю», 138 – «Відродження».

Натомість, неочікуваним виявився рівень присутності колишніх номінантів Партії Регіонів у БПП «Солідарність»: кожен десятий депутат БПП у 2010 році обирався в райраду від Партії Регіонів (330 з 3 228). Цей показник перевищує загальну кількість колишніх депутатів від «Нашої України» (105) і «Фронту Змін» (98), які на цьогорічних виборах балотувались від БПП. 73 колишніх депутати-регіонали було виявлено у райрадах серед представників «Батьківщини». Загалом, більше третини серед усіх новообраних депутатів у 2010 році номінувались і вигравали вибори під прапором Партії Регіонів (1 668 з 4 597). Прогнозовано, їхня кількість збільшується із Заходу на Схід.

Аналітики групи «Цифра» прийшли до кількох висновків. Зокрема, що на всеукраїнському рівні з усіх депутатів попередньої каденції найвищий рівень поновлення мандатів у колишніх представників Партії Регіонів. Колишні регіонали у тій чи іншій мірі присутні у абсолютній більшості списків політичних партій, які здобули представництво у районних радах. Результати аналізу демонструють, що на другому місці за кількістю екс-регіоналів після «Опозиційного Блоку» є БПП «Солідарність». Відсутність широкої громадської дискусії щодо цього питання перед місцевими виборами і, власне, результати виборів значною мірою нівелюють люстраційну риторику, якою активно послуговується ряд провладних партій.

Окрім того, результати обрання голів районних рад по Україні демонструють, що більше половини новообраних голів обирались до райрад попереднього скликання. 90 сьогоднішніх голів районних рад п’ять років тому перемагали як представники Партії Регіонів.

Чи можна очікувати на зміни в наших районах зі старим керівним багажем, вирішувати виборцям -  вже аж на наступних місцевих виборах, рівно за чотири роки.

   
   
   


Ваш IP:34.232.63.94
   
@Mail.ru.