Православні бердичівляни масово відсвяткували 1030-річчя хрещення Русі у Києві ФОТО та ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 30 липня 2018, 09:50
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 2319

Українська хода в Києві з нагоди 1030-річчя хрещення Русі стала особливою. Це відчувалося ще на виїзді з Бердичева, коли о 6-ій ранку на трасі в напрямку Житомира їхали десятки автобусів у колоні супроводжувані поліцією. Номери вказували на те, що транспортні засоби зареєстровані у Вінницькій, Хмельницькій та навіть Херсонській областях.

Кожна хресна хода УПЦ КП 28 липня засвідчує проукраїнський, державний характер Церкви. За підрахунками незалежного інформаційного ресурсу Бердичів СІТІ, з нашого міста та району цьогоріч на заході побувало більше 300 вірян. Це стало найчисельнішим на сьогодні представництвом бердичівлян, як і сам захід, який налічував близько 200 000 учасників у столиці.

 

Поїздка відбулася за сприяння Бердичівської районної державної адміністрації. Делегацію з Бердичівщини очолив Благочинний округу протоієрей Євгеній Шимченко.

В колоні на вулиці Володимирській у Києві були вище духовенство, керівники держави, уряду й армії на чолі з президентом Петром Порошенком.

Прагнення до автокефалії української православної церкви уособлювали цілі покоління патріотів – колишні рухівці, майданівці, свободівці, прихожани УПЦ КП та інші християни.

Першими йшли військові капелани УПЦ Київського патріархату, які становлять абсолютну більшість капеланського корпусу української армії. Вони були вбрані в новенькі підрясники кольору хакі – цей елемент облачення кілька днів тому освятив патріарх Філарет особисто у Михайлівському соборі.

Сотні національних прапорів, дуже багато людей у вишиванках, свято відчувається в усьому – навіть чисте небо, попри нещодавно дощову погоду.  

«В Україні буде, обов’язково, одна Українська православна церква. Не буде багато українських церков, а буде одна, визнана, яка увійде в молитовне спілкування з усіма православними церквами, і це наша дуже важлива перемога, бо ми до цієї перемоги йшли десятиліттями. Український народ уже об’єднався, а якщо український народ об’єднався, то його агресор північний перемогти не зможе. І тому ми цим хресним ходом святкуємо дві перемоги: створення єдиної в Україні православної церкви, правдивої української, і друга – перемога над нашим зовнішнім ворогом”, – заявив Святійший Патріарх Філарет.

Материнська Церква вже винесла ухвалу 20 квітня цього року. А саме – розпочати процедуру для досягнення остаточної мети – надання автокефалії Українській православній церкві”, – сказав представник Вселенського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл.

Єднання українських православних нейтралізує злочинні спроби Російської православної Церкви сприяти московським окупантам на сході та сіяти розбрат серед українців. Саме тому надання Автокефалії з боку Матері-Церкви є питанням національної безпеки та міцності України. Нині, це усвідомлення стало тотальним та очевидним як для громадян, так і на міжнародному рівні.

Пряме включення з місця події здійснював депутат Бердичівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний. Нагадаємо, нещодавно він також надіслав Вселенському Патріарху Варфоломію підписи депутатів Бердичівської міської ради на підтримку надання Українській православній церкві автокефалії.

   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.