Хто є хто на політичному олімпі Бердичівщини?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 14 липня 2015, 19:51
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1979

Чи доводилось вам коли-небудь відчувати сумнів або ж гірке розчарування після зробленого вибору. Мабуть, що так. Нерідко у своєму житті ми помиляємось, коли щось робимо, а потім картаємо себе через це. Не біда, коли помилку вдається ближчим часом виправити, і  вона не приносить шкоду іншим людям. Гірше, якщо навпаки.

 

За 24 роки незалежності України ми, як нація, неодноразово відчували розчарування за обраних нами політиків. На жаль, отримавши незалежність, народ не навчився належним чином володіти своєю державою. Жодна з гілок державної влади в Україні сьогодні не знаходиться під владою народу. З сумом доводиться визнати, що державою, у своїй більшості, керують так званні «політичні маргінали», котрі використовують владу для вирішення власних інтересів, а не інтересів народу. А все це стається тому, що ми, громадяни України, не маємо належного політичного досвіду і розвинутої політичної культури, тому звикли довіряти політикам і віримо усім тим щедрим обіцянкам, якими багаті передвиборчі перегони. Що не кажіть, а політтехнологи здатні піймати виборців  на потрібну їм «м'якотину».

Усі ми  розуміємо, що якісне виконання вказівок керівництва держави залежить від того, якою є влада на місцях. А зараз, у час, коли стартувала територіальна реформа, це питання важливе, як ніколи раніше. Нинішня каденція депутатів міських та районних рад добігає свого завершення. Говорити про підсумки її діяльності поки що зарано, так як до виборів ще майже три місяці. Але допомогти бердичівлянам та мешканцям району розібратися в тому, хто протягом п’яти років приймав важливі рішення на місцях, буде не зайвим. 

Де раз, там ще кілька

Японська мудрість каже: політики й чиновники, як і білий одяг, хороші, поки нові. Важко не погодитись зі східною філософією. Кожен з нас на власному прикладі може підтвердити, що коли ти починаєш займатися якоюсь справою, то на початку шляху відчуваєш особливий приплив сил та енергії. А якщо ти це робиш протягом 10-15 років, то заняття стає рутинним і може перестати приносити задоволення. До чого ми все це?

Нинішній склад депутатів міської ради становить 49 депутатів, районної ради 59. Вони були обрані у 2010 році в одномандатних мажоритарних округах та від політичних партій в багатомандатному виборчому окрузі. Хтось з них займається депутатською діяльність лише одну каденцію, інші ж є справжніми рекордсменами у цій непростій справі.

Так, якщо аналізувати склад депутатів міської ради, то найбільш тривалий термін на депутатській діяльності пробула колишній директор НВК № 4, а нині пенсіонер – Жанна Ружинська  – 6 каденцій. Слідом за нею йде Володимир Складанюк, який має у своєму доробку 4 каденції.  На половину пройденого шляху відстають від рекордсменки даного рейтингу депутати Роман Левицький, Любов Янковенко, Олександр Балянов (у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів),  Олександр Подгорчук, Олексій Ястремський, Володимир Кирилюк (у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), Володимир Ольшевський (у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), Тимофій Клим, Василь Толочко, Віктор Колісніченко, Лариса Тимчук (у 2010-му році обрана за списками Комуністичної партії) та Володимир  Левандовський (у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), що  мають по 3 каденції.

Оновився склад міської ради шостого скликання майже половиною депутатів. Зокрема, Олегом Вахтоміном (у 2010-му році обраний за списками Сильної України), Сергієм Гладуном(у 2010-му році обраний за списками Фронту змін), Наталією Черешнюк(у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Віталієм Верещаком, Людмилою Огороднійчук, Іваном Пиртко(у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Романом Шимонко, Людмилою Станкевич, Олександром Івасенко, Галиною Пінчук, Галиною Калитинець(у 2010-му році обраний за списками Комуністичної партії України), Андрієм Ткачуком, Павлом Середюком(у 2010-му році обраний за списками Фронту змін), Анатолієм Кашпіруком(у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), Миколою Бородаєм(у 2010-му році обраний за списками Фронту змін), Іваном Павлюком, Ярославом Бессаліцьких (у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Андрієм Чернецьким(у 2010-му році обраний за списками Фронту змін), Наталією Духницькою, Юрієм Шелухіним, Людмилою Тихою, Анною Ястремською-Нагорною(у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), які відбувають нині першу каденцію і цілком ймовірно, що намагатимуться потрапити у міську раду знову.

Решта депутатів – Лариса Фещук (у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), Микола Гапчук (у 2010-му році обраний за списками Фронту змін), Віталій Стодольський, Віктор Бессаліцьких, Володимир Шморгун(у 2010-му році обраний за списками Партії Регіонів), Олександр Зайков(у 2010-му році обраний за списками Комуністичної партії України), Валентина Адаменко, Сергій Івлєв (у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Володимир Паціонов (у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Олександр Кухарчук, Сергій Фурманський (у 2010-му році обраний за списками ВО "Батьківщина"), Лариса Бабікова та Сергій Орлюк пробули у міській раді по дві каденції.

Що ж стосується районної ради, то почесні перші місця у рейтингу старожилів головного органу самоврядування Бердичівщини займають фермер Василь Мазур (не плутати з мером Бердичева) та головний лікар ЦРЛ Дар'я Луцька, які мають по 6 каденцій. Слідом за ними йдуть Марія Волкова, Федір Кулібаба, Анатолій Поліщук та Микола Стороженко, які, за наявною в нас інформацією, пробули в районній раді 5 скликань.

Продовжують рейтинг Віктор Барановський, Марія Ейсмонт та  Григорій Івасюк, у доробку котрих по 4 каденції.

Слідом за ними йдуть Валерій Бабійчук, Костянтин Демчук, Петро Зарічнюк, Микола Климчук, Анатолій Левчук, Людмила Михальченко, Юрій Михальчук, Євген Погорєлов, Олена Рудик та Олег Шевчук, які мають по 3 каденції.

Борис Базилевський, Тамара Бевзо, Едуард Зубко, Борис Лужецький, Костянтин Мулярчук, Неля Онищук, Олена Рубан та Максим Самчик   мають по 2 каденції.

Оновився склад районної ради шостого скликання  26  депутатами. До їх числа відносяться Тетяна Войцехівська, Юрій Волошин, Володимир Воронюк, Олександр Гончарук, Світлана Гуменюк, Андрій Дідур, Олександр Доманський, Анатолій Дранківський, Микола Каченюк, Геннадій Коваль, Галина Каземчик, Сергій Кущук, Віктор Лащук, Алла Лотоцька, Василь Любченко, Леонід Панасюк, Сергій Панасюк, Валентин Нагребецький, Євген Рильський, Олександр Римар, Роман Сальников, Сергій Складанівський, Олександр Стороженко, Богдана Тетерук, Олександр Цісар та Станіслав Шафранський.

Підсумовуючи даний пункт зазначимо, на нашу думку, деяким депутатам і міської, і районної рад прийшов час перегорнути сторінку депутатства у своєму житті, почати займатися іншими справами і дати шанс новим людям проявити себе. Хто зна, можливо, докорінне оновлення депутатського корпусу органів місцевого самоврядування дасть змогу розпочати той бажаний процес позитивних змін, якого ми всі так потребуємо.

Хто є хто, і хто як?

Аналізуючи склад депутатів і міської, і районної рад, можна помітити одну досить цікаву деталь: майже половину депутатського корпусу складають приватні підприємці та керівники різних організацій. Звісно, з одного боку все цілком зрозуміло: вони досягли певного успіху у своєму житті, тому виборці за них проголосували. З іншого боку, люди при посадах мають більше коштів, які можна витратити на політичну рекламу, що теж відіграє не останню роль. Вони мають також можливість допомогти своїм виборцям матеріально. Але не в образу багатьом зазначимо: ті, хто мають бізнес чи займають певні посади, зацікавлені у прийнятті деяких рішень, тому відстоюватимуть, в першу чергу, свої інтереси, а також наближених до свого кола людей.

Звісно, крім підприємців та керівників різних організацій, у міській та районній раді є лікарі, юристи, бухгалтери, медсестри, менеджери, інженери, вчителі, пенсіонери, пастор церкви. Серед числа депутатів є і безробітні.

Дана каденція депутатів міської та районної рад відзначилась кількома гучними справами. Так, наприклад, у листопаді 2011 року депутата райради, а разом з тим і тодішнього голову Бердичівської РДА Олега Шевчука спіймали на гарячому  за отримання хабара у розмірі 114 тис. дол. США. Більше року він провів під вартою у камері Житомирського СІЗО. У січні 2013 року отримав запобіжний захід, у вигляді підписки про невиїзд та грошової застави.  Відзначився також й депутат міської ради Дмитро Лазебний, якого затримали наприкінці січня 2013 року за підозрою у педофілії. Він отримав покарання, у вигляді 6 років позбавлення волі.

На останок хочемо зазначити, що у 2010 році до органів місцевого самоврядування депутати могли потрапити двома шляхами (як буде зараз, поки що сказати важко): по одномандатних мажоритарних  виборчих округах та за списками політичних партій. Хтось активно працював протягом 5 років, інших обранців люди в обличчя  не бачили й не знають, хто представляє їх інтереси в міській та районній радах.

Джерело: Бердичівський погляд 

ХТО З КИМ І ВІД КОГО (клікабельно)

Фото ТРК ВІК

   
   
   


Ваш IP:35.172.111.47
   
@Mail.ru.