До 28 лютого відвідайте виставку про участь бердичівлян на Революції Гідності ФОТО ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 20 лютого 2016, 08:13
Автор: Наталка Зоз та Олесь Небайдужий
Перегляди: 2089

18 лютого було названо "Чорний вівторок" України. Саме цього дня, під час Революції Гідності багатотисячна хода Євромайдану вирушила до Верховної Ради на пікетування. На вулиці Шовковичній проти демонстрантів бійці спецпідрозділу "Беркут" застосували спецзасоби: світлошумові гранати та помпові рушниці ФОРТ-500Т, зокрема силовики піднялись на дах будинку по вул. Інституцькій 17/5 і звідти кидали шумові гранати та стріляли з рушниці. З боку учасників «Мирного наступу» у сторону правоохоронців полетіло каміння та петарди, крім того, протестувальники підпалили дві вантажівки КАМАЗ, що блокували проїжджу частину.  В той же час, на дахах готелів «Козацького» та готелю «Україна» розташувались снайпери, що відкрили прицільний вогонь по протестувальниках на ураження. До 14-ї години число загиблих досягло 35 осіб, а о 17-й повідомлялося про 60 загиблих.

 

З метою належного вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, кривавих подій 18-21 лютого 2014 року на Майдані та висвітлення участі бердичівлян у відстоюванні демократичних цінностей України в Революції Гідності з 18 по 28 лютого, у холі другого поверху міського палацу культури ім. О. Шабельника, проходить  тематична виставка «Музей Майдану 2013-2014 рр. Бердичівляни на Революції Гідності». Урочисте відкриття відбулося  18 лютого о 9:00.

Спогадами про ті страшні події Майдану поділилися бердичівляни, які приймали активну участь у Революції гідності. Голова Самооборони міста Бердичева та Бердичівського району, а тепер ще й волонтер Сергій Адам’як, «кіборг» та член ВО «Свобода» Василь Клюба, депутат Бердичівської міської ради Володимир Сенча, голова громадської організації «Майдан плюс» Віктор Соха, голова Бердичівського осередку Всеукраїнського об’єдннаня «Свобода» та депутат Бердичівської міської ради Олексій Побережний, та майданівець Микола Олеляненко  з позивним «Каленик», який був одним із тих, хто отримав поранення на Майдані. На щастя, жоден житель нашого міста не поповнив собою ряди Небесної Сотні, проте поранених було чимало.

Ольга Матвійчук як одна із організаторів розповіла присутнім власне як розпочиналася Революція Гідності. Як вийшло так, що мирна акція протесту переросла у масштабне та криваве протистояння між діючою на той час злочинною владою та українським народом. Передумовою для чого стало жорстоке побиття «Беркутом» студентів під час мирної демонстрації. “Я думаю, ми не убезпечені від того, що такі події можуть повторитися. Із Революції Гідності треба робити висновки не лише політикам, а й громаді. Бо коли вперед іде одна сотня – вона гине. А коли йде вперед мільйон, він проходить без жертв. 18 лютого 2014 року майданівці вийшли під Верховну Раду України заради змін, бо людей ігнорували. Тоді влада пролила багато крові. Саме 18 лютого почали вбивати людей. Забути того не можна ніяк. Тому музей є спробою не дати цьому лиху стати сірим забуттям”, – в одному із інтерв’ю  говорить Ольга Матвійчук.

«Кіборг» свободівець Василь Клюба наголосив на незворотності змін, які розпочались в Україні: «…події, які відбувалися два роки назад досі в пам’яті. Я зробив для себе висновок - прокинулася  справжня українська нація, нація повстанців, нація нескорених месників...».

Громадський діяч Олександр Парасюк подарував для музею український прапор ГО «Майдан плюс», який він назвав «бойовим», адже саме під ним збиралися бердичівляни, які мали вирушати на підтримку Майдану. Того дня, 18 лютого, близько сотні людей поїхали на Майдан із Бердичева організовано, але справжня кількість значно більша. Часто рідним та близьким навіть не повідомляли куди їдуть.

Було надано слово секретарю бердичівської міської ради Володимиру Пономарчуку, який пообіцяв по завершенню експозиції знайти місце в музеї історії міста для «постійного проживання» виставки: «…. герої Небесної Сотні загинули не просто так, адже їх приклад – це приклад мужності, самопожертви та патріотизму. Вони пробудили суспільство. На своєму прикладі вони показали  як потрібно любити Україну не на словах, а на ділі. Як потрібно боротися за майбутнє своїх дітей».

Лідер націоналістів, свободівець Олексій Побережний підсумував у своєму виступі важливу роль виставки про участь бердичівлян у Революції Гідності: «Історія Майдану надзвичайно повчальна в ній дуже багато символізму. Тут сконцентрована справжня історія відчайдухів, на яких тримається Україна. Після Революції Гідності хтось з майданівців подався воювати на Схід, хтось став волонтером, частина на місцях бореться з посіпаками Януковича, які досі позалишалися на своїх постах і продовжують свої чорні справи. Але найголовніше, що кожен учасник Революції Гідності робить все можливе для змін на краще в Україні»

У планах ініціаторів створення музею – співпраця з Українським інститутом національної пам'яті, який у 2017 році планує випустити книгу про Майдан. Туди мають увійти і спогади бердичівлян, учасників Революції Гідності.

   
   
   


Ваш IP:34.232.63.94
   
@Mail.ru.