Громадський люстраційний комітет оголосив бердичівлян, які підлягають люстрації

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 10 травня 2015, 12:33
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 5315

Революція Гідності відбулася, але на місцях дуже часто досі керують особи причетні до періоду Януковича. Бердичівлян, які потрапили до переліку Громадського люстраційного комітету поки лише троє, але навіть двоє з них досі є депутатами різних рівнів (Бердичівської районної ради та навіть Житомирської обласної ради).

До списку потрапили згідно Закону України «Про очищення влади.. » тільки особи органів державної влади, а от обрані на виборах особи такі як міський голова те депутати міських, районних та обласних рад під дію цього закону не підпають.

Таким чином, лише виборці можуть «люструвати» таких осіб не голосуючи за них на виборах. Нагадаємо, найближчі місцеві вибори мають за графіком відбуватися найближчої осені.

Згідно списку Громадського люстраційного комітету на Бердичівщині під люстрацію підпадають:

 

 Збаражський Володимир Андрійович

Збаражський Володимир Андрійович досі є депутатом Житомирської обласної ради від Бердичівського району

 

Самчик Максим Юрійович

Самчик Максим Юрійович досі є депутатом Бердичівської районної ради.

Навіть після Революції Гідності за інформацією джерел Бердичів СІТІ він кілька разів намагався стати Головою Бердичівської районної державної адміністрації

 

Шевчук Олег Антонович

 

 

Нагадаємо, Житомирська область є одним з лідерів за кількістю осіб, які підпадають під люстрацію.

 

Списки осіб за областями України:

Київ - 224

Севастополь - 3

АР Крим - 2

Вінницька - 47

Волинська - 30

Дніпропетровська - 18

Донецька - 2

Житомирська - 69

Закарпатська - 22

Запорізька - 46

Івано-Франківська - 42

Київська - 31

Кіровоградська - 22

Луганська - 4

Львівська - 47

Миколаївська - 40

Одеська - 23

Полтавська - 17

Рівненська - 22

Сумська - 14

Тернопільська - 52

Харківська - 29

Херсонська - 17

Хмельницька - 27

Черкаська - 28

Чернівецька - 6

Чернігівська - 13

Люстраційний реєстр створено завдяки ініціативі активістів Громадського люстраційного комітету, за волонтерської допомоги команди розробників та проектування інтерфейсу, що забезпечив Кирило Славецький. Спільні зусилля дозволили отримати інструмент громадського контролю, щоби кожен українець міг перевірити: чи підпадає під дію Закону чиновник, якого збираються призначити, чи законно перебуває на посаді очільник місцевої міліції або заступник Міністра, прокурор або податківець.

На сьогодні в Реєстрі є відомості про осіб, які підпадають лише під два критерії Закону «Про очищення влади»: особи, що обіймали керівні посади під час режиму Януковича, та посадовці, що підтримували злочини проти громадян, залишаючись на посадах під час подій Євромайдану.

Розробники хочуть розширити Реєстр, додавши до нього корупціонерів, які не можуть пояснити походження свого майна, та зрадників, які співпрацювали зі спецслужбами. 

Нагадаємо, за визначенням вільної енциклопедії Вікіпедії, люстрація — заборона діячам високого рангу, які скомпрометували себе, впродовж певного часу або пожиттєво працювати на державній службі. Термін зазвичай вживається щодо процесів у посткомуністичних державах Східної Європи з кінця 80-их років XX століття, де люстрація застосовується до високопосадовців комуністичного режиму, колишніх агентів таємної поліції, іноді — до всіх членів комуністичних партій. Зокрема, люстрація була проведена в Чехії, Польщі, Німеччині, Угорщині, Румунії, Грузії, Литві, Латвії, Естонії та інших державах.

 

   
   
   


Ваш IP:3.230.152.133
   
@Mail.ru.