Саакашвілі аргументовано переконав американських сенаторів, що Україні потрібна зброя

Категорія: Світові новини
Опубліковано: П'ятниця, 27 лютого 2015, 20:46
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1539

Сенат США підтримує надання Україні допомоги для захисту кордонів. Про це заявив сенатор-демократ Бенджамін Кардін, повідомляє "Радіо Свобода".

"Сенат США заявив про підтримку щодо надання допомоги для посилення можливостей України захищати себе. Я знаю, що адміністрація (президента США Барака Обами - ред.) наразі розглядає різні варіанти для захисту України. Думаю, що візит Саакашвілі допоміг нам наголосити на важливості, що Україна повинна мати можливості захищати свої кордони", – зазначив Кардін 26 лютого.

Нагадаємо, днями керівник Дорадчої міжнародної ради реформ в Україні, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перебуваючи з візитом у США обговорював з американськими посадовцями питання

щодо надання Україні зброї.

Зокрема, під час слухань у Палаті представників США щодо загроз безпеці в Європі 25 лютого заступник міністра оборони Крістін Уормут заявила, що санкції не дають ефекту, змінити поведінку Росії може надання зброї Україні.

13 лютого група сенаторів-республіканців внесла на розгляд Конгресу США законопроект, який надає президентові Бараку Обамі право постачати уряду України оборонне озброєння.


 

Тепер вирішальне слово залишилось за президентом США


 

Ще раніше, перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій привіз у столицю США узгоджений серед українських силовиків список необхідного озброєння, яке може надати американська сторона.

В ефірі Української служби "Голосу Америки" в Вашингтоні він повідомив про яку зброю на переговорах йдеться:

"Частина (з цього списку - ред.) є нелетальною зброєю. Це, наприклад, безпілотники, які допоможуть нам мати достатньо розвідувальних даних, яких сьогодні не має Україна. Це радари, які мають виявляти вогневі точки противника на великій відстані, щоб наша артилерія могла подавляти їх. Це радіозв'язок і засоби подавлення радіозв'язку противника".

Що стосується летальної зброї, то "це, переважно, високоточна зброя, звичайно, протитанкова зброя, зокрема (протитанковий ракетний комплекс - ред.) Javelin".

За словами чиновника цей перелік вже лежить на столі у Президента США та інших посадовців, які мають відношення до прийняття рішення.

"Слово Сполучених Штатів є вирішальним. Після США багато урядів європейських країн, Канади, я впевнений, підтримають цю ініціативу і активно допомагатимуть Україні", - наголосив Парубій.

Окрім того, Україна збирається закупити сучасні зразки зброї у Польських виробників, а також замовити модернізацію своїх танків Т-72.

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.