Чому міська рада не захищає майно громади?

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Понеділок, 08 квітня 2019, 11:58
Автор: Григорій Іванченко
Перегляди: 1416

Ця історія тягнеться ще з 2008 року.  Саме тоді Сквирська міська рада Київської області своїм рішенням дозволили викупити невелике приміщення яке знаходиться в самому центрі міста. Викупити дозволили конкретній особі – Музиці Тетяні Іванівні яка з відповідним клопотанням звернулась до Сквирського міського голови. Відповідно до даних аналітичної системи https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=26782238 вона зареєстрована як ФОП з 2003 року, і основним видом діяльності якої  є діяльність страхових агентів і брокерів. 

 

З рішення міської ради від 28 грудня 2008 року № 679 видно, що міська рада надала дозвіл на продаж приміщення, але не встановила цим рішенням вартість продажу. 

Проте, вже в березні 2009 року Сквирська міська рада приймає чергове рішення по цьому приміщенню, яким скасовує попереднє рішення про продаж, в зв’язку з тим що іншим рішенням було затверджено чітку процедуру «Положення про відчуження комунального майна міста Сквира». 

Як з’ясувалось в подальшому, Музика Т.І. не захотіла йти законним шляхом і пройти процедуру викупу приміщення відповідно до затвердженого положення. Через 5 років !!! після відмови міської ради в розпал кривавих подій на Майдані Незалежності (ймовірно щоб відвернути увагу) Тетяна Музика подає позовну заяву до Сквирського районного суду, з вимогою скасувати рішення Сквирської міської ради від 05 березня 2009 року, та визнати за нею право власності на приміщення за адресою місто Сквира, вул.. Площа Ювілейна буд. 21. 13 березня 2014 року Сквирський районний суд повністю задовольняє позовні вимоги, і визнає за Музикою Т. І. право власності за вищезазначеною будівлею. 

Рішення суду доволі сумнівне, але саме головне і дивне що відповідне рішення (права № 376/460/14-ц ) розміщено тільки в скороченому варіанті на сайті єдиного реєстру судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/Review/60869254.

В цьому ж рішенні зазначено, що його можливо було оскаржити протягом 10 днів і ми вирішили запитати Сквирську міську раду : «Чи захистила вона права громади? Чи принаймні спробували чиновники повернути комунальне майно яке належить сквирянам ?»

Натомість отримали відповідь датовану 20.05.2014 року за підписом виконуючого обов’язки міського голови Добровольського В.О. який зазначив що міська рада не володіє інформацією. Прикро адже міська рада яка наділена повноваженнями і юридичним правом – відмежувалась від захисту власності громади, і втратила час і можливість на оскарження сумнівного рішення. 

P.S.  До речі, викупила Музика Т.І це приміщення площе 50 кв.м. за ціною 40 тисяч гривень, хоча ринкова вартість такого приміщення наразі, не менше 500 тисяч гривень. 

Григорій Іванченко

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії.

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.168.16
   
@Mail.ru.