Сер Кен Робінсон: «Ми всі в одному човні»

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Неділя, 25 березня 2018, 08:41
Автор: Каріна Цимбалюк
Перегляди: 1393

У Навчально-науковому інституті філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка відбулася презентація книжок Кена Робінсона «Школа майбутнього» та «Освіта проти таланту. Сила творчості». 

Директор Art львівського видавництва «Літопис» Михайло Комарницький  виступив представником ідей автора. Серед запрошених гостей були викладачі, студенти та бердичівляни які навчаються у ЖДУ. Нагадаємо, що три роки тому у ЖДУ імені Івана Франка Михайло презентував  книги  фізика-теоретика Мітіо Каку «Фізика майбутнього».

 

Сер Кен Робінсон - є автором книг, спікером і міжнародним радником з питань розвитку творчого мислення, систем освіти та інновацій в державних і громадських організаціях. Він отримав Лицарське звання від Королеви Єлизавети ІІ  за реформу британських шкіл. Його праці закликають до докорінних змін в освіті: «Ми живемо в епоху революційних змін. Ми мусимо по-іншому ставитися до власних талантів та здібностей. Для цього потрібно зовсім інакше керувати школами, компаніями і спільнотами». На думку Робінсона кожний вчитель повинен запитувати себе: «Те, чому ми  зараз навчаємо, допоможе дітям дати раду тим викликам, які їх чекають?»

Для того, щоб змінити сучасну систему освіти потрібно керуватися  такими порадами :

  1. Творити зміни всередині системи.
  2. Вимагати зміни у системі.
  3. Виявити ініціативу за межами системи.

Головне: «Не лагодити цю систему, а змінити її. Не реформувати, а трансформувати!», - закликає сер Рібінсон.

На думку Кена Робінсона для позитивних змін необхідно відмовитися від розподілу дітей на здібних і не здібних. Важливо вчасно виявити здібності кожної дитини і розвинути їх. Не ділити знання на теоретичні і професійні. Визнати, що навчання найефективніше в групі – співпраця передумова розвитку. А також змінювати культуру освітніх закладів і їх ставлення до учнів: «Ми всі в одному човні. Ми повинні робити кроки на зустріч один одному».

Після презентації усі бажаючі отримали нагоду ознайомитися з книгами ближче та придбати їх. Навчально-науковий інститут філології та журналістики дякує Михайлу Комарницькому за цікаву лекцію та поради.

   
   
   


Ваш IP:3.236.27.143
   
@Mail.ru.