Найближчим часом і Гришківці змусять створити об’єднану територіальну громаду

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Понеділок, 13 лютого 2017, 05:53
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1966

Започаткований Володимиром Гройсманом та Петром Порошенком процес децентралізації на Бердичівщині вийшов на завершальний етап. Зокрема, вчора, 8 лютого, відбулась нарада голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича з керівниками районів на якій було обговорено питання створення об’єднаних територіальних громад по області.

 

«Що стосується ОТГ – я не бачу активності, і це починає мене злити. Я би хотів, щоб у березні на сесії обласної ради ми виносили питання про створення громад. Або хоча б у квітні. Зараз є райони, у яких нічого не створено і навіть не чути відголосу, що щось відбувається. Тому активізуйтеся і починайте роботу», – повідомляє слова Ігоря Гундича офіційний сайт Житомирської ОДА.


Ігор Гундич: "Що стосується ОТГ – я не бачу активності, і це починає мене злити".


 

Того ж дня, на сесії Гришковецької селищної ради депутати прийняли рішення розпочати процес ініціювання об’єднання сільських рад Бердичівського району (тих, що залишились після виходу Семенівської об’єднаної громади) в одну об’єднану Гришківецьку територіальну громаду.

Присутні на сесії стверджують, що туди ж прибув екс-кандидат на голову Семенівської ОТГ, а нині голова Бердичівської районної ради Максим Самчик. Місцеві експерти стверджують, що саме він хоче ще раз спробувати свої сили на нових виборах в ОТГ. Пов’язано це з тим, що доля районної ради та адміністрації в майбутньому дуже не визначена. Скоро може йтися навіть про фактичну їх ліквідацію. Варто відзначити, що деякі чиновники та обранці з РДА вже мігрували в Семенівську ОТГ депутатами або очолили там новостворені структури. Детальніше про це ви можете прочитати в матеріалі незалежного інформаційного ресурсу міста Бердичів СІТІ Контрреволюція негідників? В Семенівській ОТГ на Бердичівщині колишні регіонали зайняли ключові посади

За таких обставин чиновники району чим далі, активніше шукатимуть шляхи «створити для себе нову роботу» та зберегти вплив на Бердичівщині. Як показує досвід все тої ж Семенівки – це зовсім не складно, адже перерозподіл управлінських функцій призвів лише до ще більшого роздування штату чиновницького апарату, тому посад вистачить всім бажаючим.

Левова частка сіл поки ще Бердичівського району могла б приєднатися до міста, але господарські реалії «п’ятнадцяти років при Василю Мазуру» повністю руйнували таку перспективу. Мешканці району часто вважають, що краще вже жити в селі, аніж в місті з таким господарником. Визначальною причиною такому баченню не в останню чергу стало жахливе екологічне забруднення міськими нечистотами сіл вздовж течії річки Гнилоп’ять. Нарешті після численних звернень проблемою зацікавились правоохоронці. Проте навіть малоймовірне покарання винних ситуацію не вирішить. – лайна в місті надто багато і тут воно не вміщається і очиститись не може.

Отож, мешканці північної та західної частини Бердичівщини опинилися перед вибором без вибору. Об’єднану громаду створювати треба, бо на сьогодні це загальнодержавна політика Президента Петра Порошенка і Уряду на чолі з Володимиром Гройсманом. В той же час, місто Бердичів на сьогодні об’єктивно не здатне нічого хорошого запропонувати мешканцям району для початку спільного проживання, окрім мильних бульбашок та кольорових фантиків. Тому єдиним варіантом лишається намагання навести лад у своїй хаті самостійно, що власне й ставила держава за пріоритетне завдання на початку запровадження децентралізації.

Депутат Гришківецької селищної ради Олександр Доманський після опитування людей на своєму виборчому окрузі повідомив, що частина висловилась за об’єднання не всіх «залишених» сіл району, а лише його північної частини в межах сіл Гришківці, Осиково, Рея, Солотвин, Никонівка, Половецьке, Скаківка. Подібне вирішення звісно можливе, але призведе до ще більшого подрібнення району і подальшого зростання апарату чиновників.

Неефективна управлінська система закладена ще з часів російської окупації сьогодні могла б бути оптимально змінена. Проте бюрократична система, корупція та провінційні псевдоеліти сьогодні продовжують творити оксюморон замість реальних змін в житті громади на Бердичівщині.

Очевидно, що під шаленим тиском реформа децентралізації на Бердичівщині відбудеться. Як мінімум ще одна об’єднання територіальна громада безумовно буде створена. Проте неефективне місцеве самоврядування приречене зайти на ще одне коло безрезультатного тупцювання на місці.

 

 

   
   
   


Ваш IP:3.236.27.143
   
@Mail.ru.