Європейський Союз на два мільйони євро зміцнив україно-білоруський кордон на Житомирщині

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Субота, 26 листопада 2016, 21:37
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1753

22 листопада в Житомирі продемонстрували техніку мобільних груп співробітників Північного регіонального управління ДПСУ на українсько-білоруському кордоні. 

Технічне обладнання та транспортні засоби вартістю два мільйони євро було передано в Житомирі Державній прикордонній службі України. Ця технічна допомога є частиною другої фази міжнародного проекту СУРКАП, що зміцнює потенціал прикордонних відомств України та Білорусі із захисту спільного кордону. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

 

До незалежності, кордон між Білоруссю та Україною був адміністративним, і тому не має достатньої інфраструктури. Річки та озера становлять п’яту частину його протяжності. Густі ліси значно ускладнюють здійснення контролю в прикордонні.  «Сучасне обладнання та транспортні засоби, придбані в рамках другої фази проекту СУРКАП, допоможуть Північному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України забезпечити роботу мобільних підрозділів на українсько-білоруському кордоні», – заявив Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант Василь Серватюк. 

«Нам потрібно захищати кордони, щоб ефективно боротися з контрабандою та іншими порушеннями закону. Але водночас ми повинні забезпечити якомога сприятливіші умови для законного руху людей та товарів через кордон, – наголосив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі. – Європейський Союз є одним із основних партнерів України в цих зусиллях, внесок ЄС у розбудови системи інтегрованого управління кордонами в Україні перевищив 100 млн. євро, і сьогоднішня передача обладнання робить нас на крок ближчими до нашої спільної мети – безпеки, свободи та справедливості».

У рамках другої фази проекту СУРКАП-2 Державній прикордонній службі України передано:

  • 25 позашляховиків Volkswagen Amarok Pickup Trendline;
  • 6 мінібусів Volkswagen T6 Kombi;
  • 45 мотоциклів Enduro PR4;
  • 10 квадроциклів Outlander L Max 570 DPS;
  • 30 тепловізійних бінокулярів Archer TGX-8/75-640;
  • 4 комплекти системи бездротового спостереження Defendec;
  • 66 пар бігових лиж Elan “Himalaya”.

Настоятель Житомирського кафедрального Свято-Михайлівського собору отець Богдан Бойко освятив передану техніку, а прикордонники продемонстрували присутнім частину своєї щоденної роботи.

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.111.47
   
@Mail.ru.