Рік новий, а ленінопад на півдні Житомирщини триває

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Четвер, 15 січня 2015, 23:14
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2477

Південь Житомирщини продовжує звільнятися від ознак совєцької окупації. Початок нового року ознаменувався продовженням ленінопаду. Про це повідомляє журналіст Олена Галагуза на своїй сторінці у Фейсбук: «Ексклюзив для жителів Житомирщини: 6 січня у смт Корнин Попільнянського району невідомими патріотами було повалено черговий пам’ятник леніну. Мої джерела повідомляють, що це вже третій знесений ленін в цьому році». Попільнянський район входить до бердичівського виборчого округу №63.

Як зносили Ленінів ІНФОГРАФІКА 

У перші тижні нового року вже знесли кілька пам’ятників, зокрема на Одещині. А 8 січня повалили пам’ятник Леніну у селі Башилівка Близнюківського району Харківської області.

 

Нагадаємо, упродовж 2014 року в Україні демонтовано 504 пам’ятники вождю більшовиків. Зокрема, лише на Житомирщині 37.

В нашому місті справа зрушила з місця, коли Бердичівська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в квітні 2012 року зареєструвала звернення на ім'я міського голови Василя Мазура з вимогою демонтувати пам'ятник Лєніну в центрі міста та повернути історичну назву головній транспортній артерії міста.

Ігнорування вимог громади міським головою Василем Мазуром, призвели до ланцюжка містичних подій пов’язаних зі зникненням голови Леніна біля Шкіроб’єднання та невдалого самогубства ще одного Ілліча біля однієї зі шкіл міста 6 січня 2014 року.

Бердичів повністю звільнено від пам’ятників Леніна протягом 2013-2014 років. З монументів совецького агітпропу в нашому місті лишається лише пам’ятник кримінальному злочинцю та вбивці українських патріотів, учасників Другого зимового походу – Котовському. Попри те, що на грудях комуніста неодноразово проявлялися букви з трьох літер – КАТ, місцева влада досі нічого не вчинила для відновлення історичної справедливості.

Нагадаємо, віце-прем’єр міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко заявив, що держава на офіційному рівні підтримає демонтаж пам’яток радянським діячам.

Ми будемо заохочувати будь-які громадські ініціативи, пов’язані з очищенням України від пам’яток діячам комуністичного минулого”, - цитує слова міністра його прес-служба.

Численні монументи, погруддя та інші подібні пам’ятки одіозним діячам тоталітарного режиму, які до того ж відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, не є об’єктами культурної спадщини ані національного, ані місцевого значення. Тому під охорону з боку держави вони не підпадають, - пояснив Кириленко.

Крім того, Міністерство культури ініціюватиме виведення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України всіх зазначених там пам’ятників, пов’язаних із комуністичними діячами.

6 січня, смт Корнин Попільнянського району -1

   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.