Ведуть не туди… Роблять не те… Система напрошується на перезавантаження

Категорія: Новини України
Опубліковано: Вівторок, 02 червня 2015, 18:24
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1533

Революція Гідності була реакцією на абсолютну відірваність влади корупціонерів від волі народу. Так само причиною Помаранчевої Революції стало намагання Президента не зважати на реальний вибір людей, а посадити на Банкову «свого». В обох випадках люди, які мали владу і повну підтримку олігархів забули, що їхні можливості забезпечуються тільки волею народу. За рік після Революції Гідності переформатування системи відбулося під нову владну вертикаль. Більше того, складається загрозлива ситуація, адже частина, нової влади відверто мавпує методи влади зметеної хвилею Майдану.

Проте активісти Революції, ті гідні люди, які можуть претендувати на звання еліти нації все частіше починають висловлювати невдоволення відсутністю реальних реформ та бездіяльність в питанні боротьби з корупцією.

 

Зокрема, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - єдина з політичних партій Майдану, яка не зрадила Революції Гідності. Свободівці не увійшли до коаліції у Верховній Раді і залишаються фактично єдиним форпостом у захисті вимог української громади. Націоналісти вимагають знизити комунальні тарифи для населення до обґрунтованого рівня, провести справжню (а не показну) люстрацію, розслідувати питання корупції в Уряді Яценюка та Азарова, зняття недоторканості з народних депутатів.

Зокрема, сьогодні, 2 червня урядовця періоду Януковича Сергія Клюєва Верховна Рада так і не спромоглася позбавити недоторканості.

«Неприпустима ситуація, яка склалася навколо елементарного питання, як зняття недоторканості для того, щоб можна було конкретного депутата притягнути до відповідальності. Ми (свободівці-авт.) про це говорили дуже давно – в Парламенті досі відсутній голова регламентного комітету. Перший заступник голови цього комітету, представник «Народного фронту» пан Пинзеник з депутатами так налагодили роботу, що вони не спромоглися навіть провести рішення про, щоб можна було позбавити недоторканості такого одіозного персонажа періоду Януковича, як Сергій Клюєв. Цей парламент з кожною хвилиною втрачає свою легітимність», - підвів підсумок Народний депутат України, Андрій Іллєнко під час брифінгу у Верховній Раді 2 червня 2015.

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступає за відміну недоторканості з депутатів.

 

З дивними подіями в стінах ВР стикнувся Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Наш законопроект про реформу міліції свавільно, грубо порушуючи закон, зняли з реєстрації. Законопроект 1692-1 "Про поліцію і поліцейську діяльність" було розроблено провідними експертами країни та подано від депутатів фракцій БПП, Самопомочі та Батьківщини 27.01.2015. Це найбільш системний та прогресивний законопроект щодо перетворення міліції з карального апарату на інструмент захисту прав громадян.

І от зараз виявляється, що 13 травня наш закон... відкликано.

Я точно знаю, що я НЕ відкликав свій підпис під законом. Я точно знаю, що мій колега Віталій Купрій також НЕ відкликав свій підпис.

Як же таке можливо, що закон відкликали?

За регламентом, НІЯК не можливо.

Але справа навіть не тільки у реформі міліції (хоча це завдання номер 1 за підсумками розстрілу Небесної сотні та усіх інших жахів, чим займалася і продовжує займатися міліція).

Справа в тому, що після 13.05.2015 можна вважати, що у нас парламенту немає. Адже у нашому парламенті, виявляється, будь-який неугодний комусь законопроект можна буде зняти з реєстрації, не радячись з авторами.

Старожили Ради знущаються. Кажуть, такого раніше не бувало, це вперше в українській історії:)

Ігор Луценко у власному блозі на Українській правді

 

Ще один народний депутат у своєму блозі наголошує на тому, що Європа, як і українські громадяни все з більшою недовірою починають ставитися до слів, бо хочуть бачити реальні дії, реальні реформи. Зокрема, Володимир Ар’єв написав про таке:

Дуже неприємні та серйозні сигнали з ЄС. Якщо ми кардинально не реформуємо систему держслужби, якщо не зробимо цивілізовану судову систему, friendly business клімат з усіма зрозумілими для інвесторів умовами (так щоб війна залишилася єдиною перешкодою), якщо не буде реальних антикорупційних дій, то у нас не просто проблеми - у нас глобальна поразка. Часу - до кінця року. Інакше вже з січня-лютого на нас ставлять хрест, почнеться зняття санкцій з РФ з усіма "приємними" наслідками для України в світі. Ми не повинні бути заручниками амбіцій або нерішучості деяких керівників уряду, друзі котрих висять на руках з благанням "ну давай ще трохи без цього..."

 

Відомому журналісту Роман Скрипіну теж, здається, вже увірвався терпець від постійних слів про реформи.

Ей, панове Арсеній Яценюк та Петро Порошенко. Ви засиділися, реально. Реформ НЕМАЄ. Говорите про війну й вдягаєте камуфляж. Можливо, досить, пацани? Досить гратися. Петре, продати бізнес ніколи не було так складно, як держвласність приватизувати. Правда ж? Навіщо ви робите той цирк, якого ми надивилися вже досить? Нас не треба вчити патріотизмові. Ми творимо паралельний світ, який вас лякає. Але він є. Пацанчики, треба почати просто працювати. В першу чергу над змінами в країні. А не просто говорити розумні речі. Ще одна річ відверта й несподівана: ви просрали кредит довіри. Взяли й просто просрали. І тепер мантри про загрози тощо не спрацюють. Людей, охочих робити й створювати у нас надзвичайно багато. Перший розумний крок - прибрати дозвільну систему. Мінімізувати її до розумних меж. Нам усім набридло брати довідки з дозволом на життя. Ви знаєте. чим дихає країна? Ні, не знаєте. Бо не робили б того, що робите. 
Думайте. Вирішуйте.

І доки одні учасники Революції Гідності небезпідставно відверто говорять про владне неподобство інша, а активістка Майдану Тетяна Чорновіл (депутат від «Народного фронту») безсоромно кнопкодавить, тобто голосує не тільки за себе, що є прямим порушенням закону.

Цим же займався й заступник голови фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський під час пленарного засідання 22 травня порушив вимогу персонального голосування, - повідомляє громадський рух "Чесно".

Активісти громадського руху "Чесно" створили на своєму сайті розділ з переліком депутатів Верховної Ради VIII-го скликання, які були помічені за неперсональним голосуванням - "кнопкодавством".

Таким чином "Народний фронт" став лідером "чорного списку" - рух "Чесно" зафіксував вже 9 фактів кнопкодавства депутатами-народнофронтівцями. Друге місце - у "Відродження" (8 осіб).

Нагадаємо, коли «Свобода» мала фракцію у Верховній Раді, то націоналісти боролися не лише з тими, хто намагався виступати мовою окупанта у вищому законодавчому органі України, а й з кнопкодавами-регіоналами, якими тоді кишіла ВР. Проте, варто нагадати, що ще на початку 2015 року депутати від "Свободи" подали законопроєкт про притягнення до кримінальної відповідальности за кнопкодавство. Націоналісти пропонують садити депутатів на 5-8 років за неперсональне голосування.

Більшість за яку нещодавно проголосували українці цей законопроект провалила.

Та все ж, навіть в таких складних умовах, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» лишається єдиною з політичних партій Майдану, яка не зрадила вимог Революції Гідності.

   
   
   


Ваш IP:18.207.240.77
   
@Mail.ru.