У Бердичеві більшість виборців Порошенка 2014-ого у 2019-ому році проголосували за Зеленського АНАЛІТИКА, ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 21 квітня 2021, 05:03
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 4938

Продовжуємо аналізувати електоральні настрої Бердичева на виборах Президента України 2019-ого року.  Після переліку кандидатів-лузерів, поступово переходимо до незалежного розгляду уподобань електорату щодо переможців кампанії.

В першу чергу, варто відзначити, що на всіх дільницях міста Бердичева переміг Володимир Зеленський.

Винятком з цього правила стали лише спецдільниці:

 

  • В будинку престарілих (геріатричний пансіонат) – перемогу здобув Юрій Бойко (34 голоси)
  • У Госпіталі ветеранів війни Житомирської обласної ради очікувано вийшов в лідери (44 голоси) Петро Порошенко. І це стала єдина переможна дільниця в Бердичеві для чинного Голови держави.
  • А ось Юлія Тимошенко спромоглась перемогти на трьох дільницях - в двох тюрмах (виправний центр №108 (77 голосів) і виправна колонія №70 (92 голоси) та районній лікарні (11 голосів).

Зазначимо, що в місті Бердичеві Володимир Зеленський (12453 голосів) вдвічі випередив чинного Голову держави Петра Порошенка (6431 голосів) та триразового кандидата в Президенти Юлію Тимошенко (5325 голосів).

Детальніше про це читайте у матеріалі: Остаточні офіційні результати першого туру виборів Президента України в Бердичеві ГРАФІК

Неочікуваним висновком першого туру у Бердичеві стало те, що більшість виборців Порошенка 2014-ого нині проголосували за Зеленського.

Найбільш показово це видно на графіку трійки лідерів перегонів.  Після приголомшливої перемоги Петра Порошенка у першому турі Президентських виборів 2014 року (28 635 голосів бердичівлян) до 2019-ого залишились прихильним до нього лише 6431 мешканець нашого міста.

Деталізація здобутих голосів десяти перших кандидатів беззаперечно підтверджує цей висновок (дивіться графік). Голосам Зеленського не було б звідки взятися в Бердичеві, окрім як від розчарованих прихильників Порошенка.

Згідно з дослідженнями соціологів (червень 2018) понад 50% українців не мають сталих політичних переконань, майже у чверті населення відсутні базові уявлення про провідні ідеологічні течії (націоналізм/лібералізм/соціалізм).

Через нестачу елементарних знань та критичного мислення більшість виборців звикли голосувати, керуючись емоціями: страхом, ненавистю чи вірою в абстрактні "зміни". Саме тому громадяни дуже легко стають жертвами нехитрих маніпуляцій олігархічних кланів.

Водночас, електорат не звик комплексно оцінювати кандидатів на виборах. Більшість громадян воліють обмежитись аналізом персоналій політиків замість розгляду їхніх ідей та програмових пропозицій. Тож закономірно, що замість боротьби концепцій і візій майбутнього ми бачимо відвертий фарс із обливанням брудом чи "битвами аналізів".

Кандидат від об’єднаних сил націоналістів Руслан Кошулинський, якому на старті кампанії прогнозували щонайменше 8% підтримки, отримав всього 1,62%. Результат останнього здивував самих українців чи не найбільше, адже, за даними соцопитувань, націоналістами, які, прогнозовано, проголосують за кандидата-націоналіста, вважають себе щонайменше 15% громадян. Як розповів політолог  Петро Олещук виданню «Вголос»:

«Майже весь електорат Кошулинського перехопив чинний Президент Порошенко завдяки активній агресивній пропагандистській кампанії. Ця кампанія була заснована на ідеї: або він, або реванш, або він, або «Путін нападе». Відсотки Порошенка якраз корелюються з кількістю націоналістів в Україні – приблизно 15%. Тих, що таки проголосували за Кошулинського, Порошенко компенсував прошарком чиновників».

Читайте також:

Творча невдача кандидатів у Президенти України в Бердичеві. Повний перелік лузерів

Остаточні офіційні результати першого туру виборів Президента України в Бердичеві ГРАФІК

Хто вони, бердичівські довірені особи кандидатів у Президенти України?

Хто обрав в Бердичеві Президентом України Петра Порошенка ІНФОГРАФІКА

Виборами на Житомирщині в ЦВК опікуватиметься представниця Радикальної партії

Реалії Бердичівської диктатури: зрада, корупція та пропаганда

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.