Бердичівлянин Валерій Хмелівський декламуючи вірші, відкрив таємницю про сестру Евеліни Ганської – Кароліну Собанську ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 28 лютого 2018, 07:26
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2065

Під час презентації 16 лютого у Бердичівській центральній міській бібліотеці дипломант ІV Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича (у номінації Поезія) Валерій Хмелівський відкрив таємницю про сестру Евеліни Ганської – Кароліну Собанську.

Збірки автора «Свято світла», «Сонце й небо», «День народження казки», які вийшли протягом минулого 2018 року вже набувають великої популярності. Зокрема, вірші «А з нею можна все», «Україночка», «Розмова з мамою» тотально завойовують читача, До речі, бердичівський соловейко Олесь Коляда цей вірш «Розмова з мамою» поклав на музику і саме з нею став переможцем цьогорічного конкурсу Леся Мартовича.

 

В ході розповіді про написання своїх творів, під час події Валерій Хмелівський відкрив присутнім цікаву історичну персоналію – Кароліну Собанську, яка перевершила навіть свою сестру Евеліну Ганську. Щоправда, на наших теренах поки краєзнавці не звертають гідної уваги жінці, яка надихала Адама Міцкевича, Олександра Пушкіна та Жуля Лакруа.

Учасниками конкурсу з Житомирщини стали: Васильчук Віктор (м. Коростень), Коляда Олександр (м. Бердичів), Кухарчук Петро (м. Житомир), Плосковітов Михайло (м. Пулини), Соболевська Світлана (м. Житомир), Столярчук Світлана (м. Бердичів), Хмелівський Валерій (м. Бердичів), Щавінська Тетяна (м. Чуднів), Юрченко Євгенія (смт. Головине, Черняхівський р-н). Що цікаво, з дев’яти представників з усієї області, що подали свої роботи на конкурс, четверо бердичівлян.

Нагадаємо, цьогоріч конкурс приурочений 145-ій річниці від дня народження Леся Мартовича і 100-ій річниці від дня його смерті.  Лесь Мартович — автор 27 оповідань. Свої новели з селянського життя автор писав покутською говіркою української мови. Почав писати ще в гімназії – перше оповідання «Не-читальник» 1889 року. Мартович — письменник сучасного йому села, тематично дуже близький до Василя Стефаника та Марка Черемшини. Входив до так званої «Покутської трійці». Його герої — селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. Виразна риса його художнього стилю — поєднання трагічного з комічним, гумор, який часом переходить у гостру сатиру. Особливо вдалися Мартовичу образи селян у жартівливій повісті «Забобон» (1911).

Пропонуємо Вашій увазі відео з презентації Валерія Хмелівського.

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.