Бердичівводоканал навіть не уявляє. Генасамблея ООН закріпила право людини на чисту воду

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 08 серпня 2016, 11:34
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3028

Генеральна асамблея ООН ще в 2010 році прийняла резолюцію, що закріплює право людини на чисту питну воду і санітарію. За цю резолюцію було віддано 122 голоси. Делегації 41 країни, включаючи Канаду, США, Великобританію та Австралію, під час голосування по резолюції утрималися.

Текст резолюції говорить, що "право на безпечну і чисту питну воду і санітарію має важливе значення для повноцінного життя і повного здійснення всіх прав людини".

 

У документі наголошується, що більше 800 мільйонів людей у світі не мають доступу до питної води, а понад 2,5 мільярда людей позбавлені доступу до елементарних санітарних умов.

Генасамблея закликає уряди і міжнародні організації активізувати зусилля щодо забезпечення кожної людини чистою питною водою, виділяючи фінансові кошти і передаючи країнам, що розвиваються, відповідні технології.

Незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ знайшов вражаючі факти про які йдеться в доповіді ООН, опублікованій з нагоди Всесвітнього дня води.


 

Кожні 20 секунд у світі через брудну воду помирає дитина.

Більше половини пацієнтів лікарень теж потрапляють туди через воду.

Забруднена вода губить більше людей, ніж війни і всі інші форми насильства разом узяті.


 

"Принаймні 1,8 млн дітей у віці до 5 років помирають від захворювань, пов'язаних з неякісною водою, щорічно, тобто - одна дитина кожні 20 секунд, - говориться в доповіді. - Більше половини пацієнтів лікарень у світі - це люди , чиї недуги так чи інакше пов'язані із забрудненою водою ".

"Близько двох млрд. тонн відпрацьованої води, що є сумішшю з перероблених добрив, нечистот, промислових відходів та відходів, що виробляються в результаті життєдіяльності людини, щоденно скидається в річки і моря, викликаючи поширення хвороб і завдаючи непоправної шкоди екосистемам, - відзначають експерти.

 - Тому перетворення забрудненої води з загрози для здоров'я і навколишнього середовища в чистий, безпечний і економічно привабливий ресурс є одним з ключових викликів для світового співтовариства в ХХI столітті".

"Чиста вода стала дефіцитною і буде ще більшим дефіцитом з активізацією процесу зміни клімату, - зазначив у своєму посланні Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. - І бідні, як і раніше страждають першими і найбільше від забруднення, нестачі води і відсутності належної санітарії".

Всесвітнім днем води в світі вважається 22 березня.

   
   
   


Ваш IP:35.172.111.47
   
@Mail.ru.