Сієста на час спеки, збільшена відпустка та відеоспостереження. Що нового в майбутньому трудовому кодексі для бердичівлян?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 18 березня 2016, 07:45
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1604

Новий Трудовий кодекс Верховна Рада має ухвалити вже у квітні. Зокрема, в 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі установи закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин.

Також пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів, яка на сьогодні 24 дні. 

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Згідно з новим Трудовим кодексом роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики стали на сторону працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років.

Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких матерів і батьків.

Серед негативних змін для українців - не можна буде чотири місяці перебувати на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.

Керівникам дозволять стежити за співробітниками за допомогою відеокамер. При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні. Зараз можливість відеоспостереження не прописана в Трудовому кодексі.

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогули або розкрадання, то за новим кодексом звільнити можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.

Крім того, вводиться поняття «робота вдома», і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

 

Джерело: Твоє Місто

   
   
   


Ваш IP:44.200.171.156
   
@Mail.ru.