Шахрайство в Бердичеві: двоє жителів втратили понад 7 тисяч гривень з власних рахунків

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 13 січня 2016, 18:39
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1725

Поліція вкотре застерігає жителів Бердичівщини від ошуканств, що вчиняються від імені банківських та фінансових працівників, псевдо правоохоронців або ж купівля-продаж товарів через мережу Інтернет. Лише за 2 дні у результаті подібних шахрайств двоє жителів Бердичівщини втратили понад 7тисяч гривень з власних рахунків.

 

11 січня до Бердичівського міськвідділу міліції звернулась 20-річна місцева жителька, повідомивши про підозріле зникнення зі свого банківського рахунку 3900 гривень. Як з’ясувалося, напередодні на мобільний зателефонував нібито працівник банку і попросив продиктувати персональні дані рахунку задля активізації банківської картки. Заявниця виконала прохання, а в подальшому отримала СМС-повідомлення про зняття коштів зі свого банківського рахунку.

Цього ж дня із заявою про ошуканство звернувся 26-річний бердичівлянин, який 2 місяці тому з метою придбання мобільного телефону перерахував понад 2000 гривень, а бажаного гаджету так і не отримав.

Позбулася і власних заощаджень 23-річна бердичівлянка, яка невідомій особі продиктувала діні банківської картки з метою отримання грошових коштів за продаж товару через мережу Інтернет.

Зрозумівши, що їх ошукали потерпілі звернулися до відділу поліції.

– Вищевказані події були кваліфіковані як шахрайство. У рамках розпочатого за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України досудового розслідування поліція встановлює особи пройдисвітів і їх місцезнаходження,– розповів начальник Бердичівського відділу поліції Роман Зайцев.

Правоохоронці закликають громадян дотримуватися наступних порад:

- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код, коди, які надходять у СМС-повідомленнях тощо), тим більше в телефонному режимі;

- не довіряйте телефонним сповіщенням про невиконані кредитні зобов’язання й необхідність у зв’язку з виниклим непорозумінням звірити номер вашого кредитного рахунку з нібито наявною інформацією у банку. Принагідно згадайте, що у контактному центрі установи зазвичай клієнтів запитують лише чотири останні цифри вашої кредитки.

- для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну
картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.

- необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевіренихІнтернет-магазинів.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.