В Бердичеві є багато людей, які добре знали і досі пам’ятають В’ячеслава Чорновола ФОТО ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 02 січня 2016, 09:52
Автор: Наталка Зоз та Олесь Небайдужий
Перегляди: 2217

Наприкінці грудня Житомирська обласна організація Народного Руху України провела круглий стіл присвячений дню народження В’ячеслава Чорновола. На захід були запрошені представники політичних партій з усієї області, щоправда переважна кількість учасників прибула саме з Бердичева.

Присутні на акції поділилися спогадами про дружбу з В'ячеславом Максимовичем, кожен розповів про яскраві моменту розбудови руху на зорі здобуття Незалежності України.


Голова Бердичівської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний, який особисто був знайомий з В’ячеславом Чорноволом, наголосив на необхідності долучення всіх національно-патріотичних людей до наступу на окупанта та очищення інформаційного простору від російської пропаганди та її зайд: «Говорячи про гібридність війни, ми маємо усвідомити особисту відповідальність за перемогу на нашій землі. Той, хто постійно відступає – ніколи не переможе. Саме тому, варто усвідомити необхідність тотального наступу, як запоруку подальшої перемоги. Інформаційний, культурний, духовний простір Житомирщини заполонили групи та персоналії, які відверто вороже ставляться до Української держави. Їхнє відсторонення від влади та проведення люстрації стає першочерговим завданням кожного патріота».
Запрошені на захід колишні рухівці, а тепер депутати Бердичівської міської ради Анатолій Кривушин (ВО «Свобода»), Володимир Осипенко (ВО «Батьківщина»), Ніна Альвас (УКРОП) поділилися думками з приводу подальших дій патріотів. А колишній голова Бердичівської міської організації НРУ Павло Передрій розповів про те, як в 90-х роках встановлювали державний прапор в Бердичеві та відновлювали історичну пам'ять про борців за незалежність України. Відомий поет та прозаїк Махайло Пасічник детально зупинився на спогадах про захід в нашому місті, біля пам’ятника Тараса Шевченка, коли вперше майоріли жовто-блакитні прапори.

Варто зазначити, що під час совєцької окупації будь-яка українська символіка (прапор, герб, гімн, а подекуди й народні пісні) заборонялася, а патріоти переслідувалися та увязнювалися. Навіть, в 90-х роках підняти жовто-блакитний стяг були спроможні тільки окремі відчайдухи.

Після круглого столу активісти, котрі були присутні на заході поклали квіти до барельєфу В'ячеслава Чорновола у Житомирі.

Нагадаємо, В'ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР, голова Народного Руху України. Загинув 25 березня 1999 р. за загадкових обставин в ДТП. Патріоти впевнені, що ця смерть не була випадковою, адже все трапилось напередодні виборів Президента України на яких він мав шанс перемогти.

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.