В Бердичівському районі має бути перейменовано два села. Чи стане Радянське Жидівцями? ОНОВЛЕНО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 03 липня 2015, 11:22
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2701

Український інститут національної пам’яті визначив два села, які підлягають перейменуванню згідно нещодавно прийнятих законів про декомунізацію.

Щодо Радянського, то відомо, що історична назва цього села була Жидівці. Перша згадка про населений пункт датується 1350 роком. Причому лише після совєцької окупації в 1934-му році воно було перейменоване в Радянське.

 

З приводу села Червона Зірка, воно засноване вже за совєцького періоду у 1929 році і на сьогодні має населення в 41 людину. Інших історичних назв не мало, тому як назвати цей населений пункт – залишається визначити органам місцевого самоврядування.

Про те, яку б нову назву хотіли мати самі селяни залишається невідомим.

В той же час, якщо цього не зроблять на рівні Бердичівського району, цим займеться Житомирська облдержадміністрація. Комуністичних назв до кінця цього року в Україні бути не повинно.

Нагадаємо, патріотичні організації Бердичева за ініціативи Всеукраїнського об’єднання «Свобода» цими вихідними проведуть засідання робочої групи з приводу реалізації законів про декомунізацію на місцевому рівні.

ОНОВЛЕНО
Постановою Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів»

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 9, ст.96)

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", враховуючи пропозиції, подані органами місцевого самоврядування, та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Верховна Рада України постановляє:

Перейменувати окремі населені пункти у Житомирській області:

село Червона Зірка Великоп’ятигірської сільської ради Бердичівського району на село Лісове;

село Радянське Бердичівського району на село Романівка.

(4 лютого 2016 року)

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.