Де в Бердичеві починається Європа та де її кінець?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 03 липня 2015, 07:59
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1887

Де в Бердичеві починається Європа? Судячи з того, з якою інтенсивністю проводяться роботи з облаштування вулиці Європейська, вона буде відповідати своїй назві: реконструкції площ, театру, спортивної школи, будівництво спортивного майданчика, фонтани, новий тротуар, ще й велодоріжки пообіцяли. Шик і блиск, не посперечаєшся. Гроші в road to Europe вливаються.

А де закінчується Європа в Бердичеві? Буквально в 5-10 метрах від Європейської вулиці.

Це нагадує людину в одязі від Armani, з дорогим телефоном і золотим ланцюгом в три пальці шириною на шиї, що живе в кредит, в орендованій квартирі без ремонту, і вечеряє Мівіною. Начебто з вигляду все «по-багатому», а як дізнаєшся краще - не комільфо. 

Так і з вулицями. Ізбита до неможливості тема доріг і тротуарів, але при цьому парадоксально дивовижна. Бутафорія та окозамилювання, в стилі самого Потьомкіна. Туристам на Європейській вулиці повинні зустрічатися покажчики «Не звертати!», бо якщо вони звернуть на прилеглі вулиці, будуть розчаровані: Бердичів - не Європа.

Наприклад, вулиця Енгельса, від погляду на яку старий Енгельс би повісився.

Бердичів, Бердичев

Навпроти вулиці Енгельса, буквально в 40 метрах, на тротуар поклали асфальт. В принципі, там він був у нормальному стані і до ремонту. Хоча його і поклали так, як змогли. Але ями то хоч на початку вулиці Енгельса можна було вирівняти під шумок? Хоча, ямкового ремонту краще не треба. Про це потім.


Так само з вулицями Карастоянової і Маяковського тощо, які буквально в парі метрів від центру, але в жалюгідному стані. Секрет, мабуть, полягає в назві вулиць! Як тільки назву вулиці К.Лібкнехта змінили на Європейську - вона відразу переродилася. Зараз у рамках декомунізації перейменують інші, і відразу прийде покращення.


Треба бути об'єктивним і зазначити, що вулиці Шевченка і Садова все-таки мають пристойний вигляд, їх ремонтували. Але, наприклад, центральна вулиця Вінницька так само в ямах і болоті.

До речі, міська влада відреагувала на публікації в Бердичів СІТІ з приводу жахливого стану доріг району Корніловка:

На публікації «Корніловка без влади та ініціативи громади» та «Тут не ступала нога чиновника: жахливий стан доріг Бердичева», розміщених на сайті видання 16 квітня та 23 березня, виконавчий комітет Бердичівської міської ради повідомляє наступне.

У зв’язку зі змінами в чинному законодавстві України щодо джерел наповнення міського бюджету коштів в бюджеті міста для виконання робіт по  капітальному  ремонту та профільному підсипанню доріг недостатньо, але, в разі перевиконання доходної частини міського бюджету, роботи по грейдеруванню та капітальному ремонту будуть включені до плану робіт на друге півріччя 2015 року.


Теоретично, дороги на Корніловці поремонтують, якщо будуть зайві гроші. Але ми то з вами знаємо .. =) До речі, тепер людям не треба їздити на атракціони в Житомир, а можна просто приїжджати в центр міста, погуляти, на асфальт подивитися. Якщо, звичайно, маршрутка доїде, а то ніяк не збереться комісія з благоустрою автотранспорту.

Що таке Ямковий ремонт і як його роблять я знаю не з чуток. Так історично склалося, що я щодня ходжу повз 39-ий будинок по вулиці Вінницькій. Торік перед виборами в провулку вздовж будинку зробили ямковий ремонт. Зробили як-небудь, на швидку руку. Коли у робітників запитували: навіщо ви це робите, порушуючи всі технологічні вимоги? Цього ремонту вистачить на 2 місяці максимум. Робочі відповіли, що їм сказали робити, вони і роблять. Через 2 місяці весь ямковий ремонт випарувався: щебінь вибився машинами, а погано присмалений в пісочні ями асфальт вимився. Це нагадує салют: витратив гроші, підірвав, 2 хвилини порадів, залишився без грошей, а через пару хвилин і без радості. Марно і короткочасно. Бюджетні гроші просаджують на такий ремонт доріг, якого вистачає на 2 місяці, і за це ніхто не несе відповідальність? Це прекрасно.

Якщо підвести підсумок, можна припустити, що вся ця видимість роботи в центрі міста - звичайний популізм і піар. Коли витрачають гроші на ремонт доріг і тротуарів не замислюючись про раціональність цих робіт - це показуха. А про які велосипедні доріжки може йти мова взагалі? Це знущання або знову закинута наживка перед виборами? Поки не вирішена проблема з притулком для бездомних собак, велосипедні доріжки будуть улюбленим місцем їхнього дозвілля - велосипедистів поганяти. Любити місто потрібно цілком, а не тільки ту частину, де збирається найбільше електорату.

 Олексій Тростянський

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.