Велодоріжки в Бердичеві зробили по-бердичівськи - перші враження. ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 25 червня 2015, 23:13
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2272

Два місяці тому Бердичів облетіла новина, що в міськвиконкомі прийняли рішення - велодоріжкам бути. Ідея чудова, так як їхати на ровері по проїзній частині небезпечно - іноді водії спеціально, заради розваги, притирають велосипедистів до дорожніх огороджень. Крім того, Бердичів в цьому плані вирішив не відставати від інших міст України, які підтримують любителів велосипедного транспорту, та й у Європі велодоріжки - звична практика. Оскільки ніякої вело інфраструктури в Бердичеві не спостерігалося, було зрозуміло, що реалізація такого серйозного і відповідального рішення вимагає часу, адже від необдуманих, поспішних дій можуть постраждати як пішоходи, так і велосипедисти.

 

Розробка маршрутів, нанесення розмітки, обладнання стоянок для велосипедів - невід'ємна частина проекту. Не менш важлива підготовка суспільної свідомості до велодоріжок: людей треба було поступово інформаційно підготовляти, адже для них це нове і як вести себе на розміченому тротуарі розуміють не всі.

Але ми ж в Бердичеві, у нас міськвиконком приймає своєрідний підхід до вирішення питань. На жаль, так сталося і з велодоріжками. Через 2 місяці після анонсу, акурат перед Днем міста (збіг? не думаю - прим. авт.), на попередньо відремонтований тротуар нанесли білі смуги - розмітку першої велодоріжки. Протяжністю від Центральної площі до "Прогресу" розмітка розділила тротуар на майже рівні зони - пішохідну і велосипедну.

І все начебто добре, але негаразд щось у датському королівстві. Більшість людей не розуміли, для чого ця розмітка і звично зайняли обидві зони тротуару. Велосипедисти ж зрозуміли, що це для них - обіцяли ж! - і почали користуватися своєю велозоной. Буквально на моїх очах хлопець, пересуваючись по велодоріжці, впав з велосипедом, коли пішохід раптово вирішив вийти на велосипедну зону. Хлопець не встиг зорієнтуватися і повернув у бік газону, де і завершив падіння. Пішохід же спокійно продовжив свій шлях. Частково, можна сказати, що це наслідок безкультурного нахабства у людей, але в рівній мірі - це від незнання і нерозуміння. Людям не пояснили перед тим, як робити. Адже треба було поспішати, адже треба було встигнути.

Крім цього, не обійшлося без казусів. Бездумне виконання вказівок привело велодоріжку в ... квітник. Я думав, в Бердичеві врахують ляпи інших міст, тому що тільки у нас найкращий мер в Україні, але ні, у нас все так само. Приберіть квітник, не знущайтесь над людьми.

Окремо хочеться сказати про водіїв, які не поважають не тільки пішоходів, паркуючись на тротуарах (але ми то знаємо вже, як з ними боротися - прим. авт), а й ігнорують новоспечені велодоріжки, спокійно розміщуючи машину на розмітці.

Поспіх у прийнятті рішень залишив водіїв велосипедів без велопарковки. Велопарковку я знайшов лише біля ТЦ "О. де Бальзак". Пізніше, сподіваюсь, збудують і в інших місцях. А поки велосипедисти паркують свій транспорт біля дерев і парканчиків.

Який підсумок? З класної, потрібної, корисної ідеї зробили черговий піар. В першу чергу оцінку велодоріжкам повинні дати велосипедисти. Але я, як пішохід, засмучений такою безвідповідальною реалізацією. Сподіваюсь, недоліки виправлять і в Бердичеві будуть якісні велодоріжки, як і тротуар, як і дороги. Ну, поки що залишається риторичне питання в кінці: коли почнуть робити не «для галочки» або для чергового піару перед виборами, а від душі і враховуючи думку мешканців міста? Коли почнуть думати, перед тим, як робити? А поки думаємо «хто винен» і «як жити далі», подивіться на символічний бердичівський пішохідний перехід в газон.

 

 

   
   
   


Ваш IP:3.236.27.143
   
@Mail.ru.