Бердичівське коріння: як Ігор Коломойський пов'язаний з Бердичевом?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 15 січня 2015, 22:40
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 3045

Бердичів – місто з надзвичайною історією. Багато відомих постатей має своє історичне коріння в Бердичеві: письменники, актори, політики, композитори, архітектори тощо.
Так історично склалось, що Бердичів завжди вважали неофіційною єврейською столицею - в 19 ст. до 90% населення становили євреї
За інформацією, своє коріння у Бердичеві має ще один колоритний український діяч – один із найбагатших людей України, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Коломойський Ігор Валерійович.


А стало це відомо з  інтерв’ю Шмуеля Камінецького – найвпливовішого духовного діячя іудаїзму на пострадянському просторі, головного рабіна Дніпропетровська та Дніпропетровської області, при якому було зведено найбільший у світі єврейський общинний центр — «Менора». В одному зі своїх інтерв’ю для ізраїльського видання він розповів, як олігархи України – Боголюбов, Пінчук та Коломийський – підтримують єврейську общину, і зазначив, що в їх долі багато значить коріння, звідки вони родом і звідки родом їх батьки, де і згадується про Бердичів:

«Коріння цих олігархів мають важливе значення в їхній долі. Сім'я Ігоря Коломойського походить з Бердичева Житомирської області, який в 18-19 століттях був одним з найбільших центрів хасидизму. Мати одного з найзаможніших людей сучасної України носила прізвище найвідоміших цадиків-мудреців Барху-Барухшмо ("Благословен Він і благословенне Ім'я Його"). А батьки Геннадія Боголюбова ходили в синагогу в Дніпродзержинську, незважаючи на переслідування радянської влади і звільнення з роботи. У Віктора Пінчука в покоління дідів - рабини і Меламед.  Багатство цих людей, можливо, отримано в заслугу сліз і молитов їх праведних предків.», - зазначив Шмуель Комінецький. Якщо вірити словам Шмуеля Камінецького, який має тісні стосунки з Ігорем Валерійовичем, в сім'і Коломойського про Бердичів знають та мають безпосереднє до нього відношення.

На цьому зв’язки Коломойського з Бердичевом не завершуються. Також ділові стосунки в рамках розвитку єврейської общини Коломойський підтримує з віце-президентом Всесвітнього форуму російськомовного єврейства в Європі , президентом Європейського форуму російськомовного єврейства, власником мережі готелів «Євролюкс»,Михайлом Юданіним, який народився і жив в Бердичеві, навчався у 2-ій школі, який і досі підтримує єврейську синагогу в місті, за що був нагороджений сертифікатом подяки від мера міста Бердичів Мазура Василя Костянтиновича.

 

 

 

Отже, Бердичів продовжує поповнювати перелік відомих осіб, які мають коріння в Бердичеві. І все ще тільки попереду у славного міста Бердичів.

Олексій Тростянський

   
   
   


Ваш IP:18.206.92.240
   
@Mail.ru.