Стихійне сміттєзвалище в Бердичеві призвело до зміни складу грунту

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 28 квітня 2015, 07:49
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 4665

Несанкціоноване звалище промислових відходів (обрізки шкіри) колишнього «Бердичівського шкіроб’єднання ім. Ілліча» було виявлене Державною екологічною інспекцією у Житомирській області.

Під час обстеження земельної ділянки, на якій проводиться розширення водойми, про незаконність розширення яких надходили численні звернення громадян, встановлено, що на відстані 400 метрів знаходиться несанкціоноване звалище промислових відходів (обрізки шкіри) колишнього «Бердичівського шкіроб’єднання ім. Ілліча».

Відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Житомирській області відібрано проби ґрунту по периметру звалища промислових відходів та біля водойми.

Вимірюванням показників складу та властивостей проб ґрунтів  виявлено перевищення вмісту хрому в порівнянні з фоновим показником  та ГДК (гранично допустима концентрація).

Таким чином, відповідно до результатів обстеження та лабораторних досліджень встановлено факт забруднення земельної ділянки площею 31980 м2 хромом (рухомі форми), що призвело до кількісних та якісних змін показників ґрунту.

З метою недопущення використання забруднених земель та розширення водойми на зазначеній та прилеглій території, подальшої міграції хрому в навколишньому природному середовищі, зменшенню загрози життю та здоров’ю людини, Інспекцією направлено лист на адресу Бердичівської міської ради щодо розробки та вжиття заходів для ліквідації несанкціонованого звалища промислових відходів (обрізки шкіри) колишнього «Бердичівського шкіроб’єднання ім. Ілліча» та нейтралізації забруднюючої речовини – хрому.


   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.