Сміттєва схема керівництва Бердичева: «спірний договір є удаваним» – рішення суду.

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 27 липня 2022, 12:11
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 4267

Договір з «Полісся-Екосфера» визнати недійним, а сміттєзвалище з майном на ньому повернути міському комунальному підприємству. Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав вимоги прокурора, який захистив інтереси міста та закону, попри небажання Бердичівського керівництва. Про це йдеться в постанові від 11 травня 2022 року.

Місцевий прокурор виявив неправомірну передачі у користування ТОВ "Полісся Екосфера" земельної ділянки комунальної форми власності. Відповідно до Закону «Про прокуратуру» повідомив Бердичівську міську раду та Державну екологічну інспекцію Поліського округу про виявлений факт та наявність підстав для вжиття заходів до поновлення інтересів громади.

 

Бердичівська міська рада відповіла, що «у підписанні спірного договору на утримання міського сміттєзвалища з ТОВ "Полісся Екосфера" не має ознак договору оренди, оскільки сміттєзвалище утримується на безоплатній основі.

В свою чергу, Державна екологічна інспекція Поліського округу листом повідомила прокуратуру про неможливість звернення до суду із таким позовом у зв`язку із завантаженістю та недостатнім фінансуванням».

Так як Бердичівська міська рада та Державна екологічна інспекція Поліського округу, не повідомила прокурора про намір звертатися із вказаним позовом до суду, «колегія суддів вважає, що у їх діях вбачаються ознаки неналежного здійснення своїх повноважень».

Прокурор, звертаючись до суду із даним позовом, зазначив, що «використання земельної ділянки (на якій знаходить полігон переданий за спірним договором) ТОВ "Полісся Екосфера" призводить до невизначеності у правовідносинах щодо використання вказаного майна територіальної громади, зокрема, кола суб`єктів, які мають право використовувати останнє, а також зобов`язані забезпечувати схоронність останнього, дбати про належний стан майна, нести відповідальність за його пошкодження чи знищення, що є порушенням інтересів держави, а тому мають місце підстави для звернення прокурора до суду в межах своєї компетенції. Незважаючи на встановлені порушення та тривалість їх існування, Бердичівська міська рада будь-яких заходів на усунення порушень до цього часу не вжила, а тому наявні підстави для представництва прокурором інтересів держави в суді».


 

Нагадаємо, господарювання «Полісся-Екосфери» на цій ділянці неодноразово призводило до пожеж та кількаденної задимленості міста Бердичева. https://youtu.be/0gMAQSsDgf4?t=575

Окрім того, цей тривалий судовий розгляд і позов прокурора відбувся після випуску Підсумків тижня Бердичів СІТІ та повідомлення Олексія Побережного про намагання міської влади знову віддати сміттєзвалище цій приватній структурі  https://youtu.be/-gmvpgc0C24?t=200


 

Цікаво, що в ході розгляду, доводами ТОВ "Полісся Екосфера" було те, «що у прокуратури відсутні підстави здійснення представництва інтересів держави у даній справі» Колегія суддів визнала їх необґрунтованими. Суд вказав, «що Бердичівська міська рада будь-яких заходів на усунення вказаних порушень не вжила, не мала наміру звертатися до суду із позов та взагалі не підтримує його в судовому порядку, а тому у прокурора наявні підстави для представництва інтересів держави в суді по даній справі».

Далі більше, так як в «оспорюваному договорі відсутні всі істотні умови договору оренди (плата за користування майном), вказаний договір є саме договором оренди, оскільки в даному випадку неналежне оформлення відносин оренди і є тим способом, завдяки якому досягається прихована мета - передача в користування майна та земельної ділянки, тому твердження сторін про те, що спірний договір не є договором оренди, у зв`язку із тим, що недотриманні всі його умови, суд не приймає до уваги».

Колегія суддів зазначила, що відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" не можуть бути об`єктами оренди спеціально відведені місця чи об`єкти, призначені для захоронення відходів (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо).

З огляду на встановлену законом пряму заборону передавати в оренду спеціально відведені місця чи об`єкти, призначені для захоронення відходів, колегія суддів дійшла висновку про наявність правових підстав для визнання недійсним договору про утримання та обслуговування міського сміттєзвалища (полігону) твердих побутових відходів, розташованого по вул. Чуднівській, 156-а в м. Бердичеві від 27.07.2020 р., оскільки сторонами в момент вчинення правочину не були дотримані вимоги ч. 1 ст. 203 ЦК України, правочин було вчинено з метою приховати договірні відносини оренди.

З огляду на усунення в судовому порядку обставини (визнання недійсним договору), в силу дії якої майно та земельна ділянка використовувалась ТОВ "Полісся Екосфера", суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що майно передане ТОВ "Полісся Екосфера" за актом від 27.07.2020 р. за адресою: вул. Чуднівській, 156-а в м. Бердичеві, а саме: огороджена територія довжиною 24 м.п., яка складається із 8 секцій (1,5 м * 2 м), складовими яких є бетонні плити - 24 шт. (0.5 м * 2 м) та бетонні стовпчики - 8 шт., металева сітка висотою 1.2 м з дерев`яними стовпчиками довжиною 100 м. п.; контрольно-дезинфікуюча зона полігону - дизбар`єри з бетонним фундаментом та заглибленням - 2 од., пл. 22,5 кв.м. (3м*7,5 м) та пл. 14,0 м. кв. (4 м * 3,5 м), що розміщене на земельній ділянці пл. 4,6746 га, кадастровий №1810400000:01:017:0027, підлягає поверненню шляхом підписання акту приймання-передачі, а позовні вимоги прокурора в цій частині є цілком обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Бердичівський полігон побутових відходів введений в експлуатацію у 1956 році, площею 4,7 га та ринковою вартістю 3,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, ми раніше писали про Бердичівський бізнес на смітті за бюджетні гроші ІНФОГРАФІКА

Днями, виконком Орлюка одноголосно проголосував за збільшення тарифу за вивіз сміття на користь приватної фірми "Полісся-Екоафера":

- проживаючим у багатоквартирних будинках - було 24,06 грн. (з особи), стало 28,80 грн.;

- жителям приватного сектору – було 23,76 грн., стало 28,74 грн;

- вартість вивезення 1 куб.м – було 121,20 грн., стало 146,70 грн.

Нові тарифи вступають в дію з 1 серпня 2022 року.

Раніше, вже й нова владна команда продовжила оренду земельної ділянки під сміттєзвалищем цій приватній структурі на 10 років.

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.