21 лютого - Міжнародний День рідної мови

Категорія: Новини України
Опубліковано: П'ятниця, 21 лютого 2020, 05:23
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2849

21 лютого - Міжнародний День рідної мовиЩорічно 21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Цей день був запроваджений у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова — це невід’ємна частина історії будь-якого народу. Це ознака інтелектуальної та духовної еволюції нації. Народ не буде існувати, якщо не шануватиме свою мову та культуру. 

Історія Дня рідної мови, на жаль, має трагічний початок. Передумови до заснування Дня рідної мови стали трагічні наслідки протестів у 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан), де пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. З того часу Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову, а ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. В Україні почали святкувати лише з 2000 року.

Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% населення країни, в якій вона є рідною.
За весь час існування української мови, її теж намагались знищити, заборонити, зробити непопулярною.
Факти нищення української мови протягом сотні років виклали у своїй збірці «Хроніка нищення української мови» Роман Сушко та Мирослав Левицький. Дві з половиною сотні фактів намагання знищити українську мову від доби Романових до сьогодення. Але вона вижила. Хоча б за це її потрібно вчити та любити.

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.164.32
   
@Mail.ru.