Яка якість води з міського Бердичівського водозабору? ГРАФІКИ

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 11 грудня 2018, 23:50
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3264

Забруднення річки Гнилоп’ять вже давно викликав шок, тепер це переважно гнів людей, які розуміють про що йде мова. Екологи, активісти та депутати вже кілька років б’ють на сполох, адже раніше ця тема просто замовчувалася. Нині відбувається постійне накопичення фактажу. Інформація про стан довкілля стає відкритою.

 

Нещодавно видання texty.org.ua опублікувало інтерактивну карту забрудненості річок в Україні на основі даних Державного агентства водних ресурсів. На карті ‒ понад 400 пунктів контролю річкової води. Кожен може переглянути до 16 параметрів забруднення, а також з’ясувати, як його рівень змінювався протягом п’яти років. Доступними стали данні і з міського водозабору Бердичева на річці Гнилоп’ять.

На графіку можна відстежити, як змінювалась концентрація речовини-забруднювача в минулому, і якою вона є зараз. Блакитний колір лінії графіка означає, що показник знаходиться в межах норми. Рожева частина лінії може мати різні відтінки залежно від того, наскільки показник перевищує норму. Чим лінія яскравіша, тим більшим є перевищення.

Розглянемо детальніше графіки, аби з’ясувати, яка початкова якість води береться з міського Бердичівського водозабору

Іони амонію. Протягом минулих двох років концентрація іонів амонію тричі перевищувала норму

Нітрит іони. Перебувають в межах норми і не становлять загрози.

Фосфат іони. Перебувають в межах норми і не становлять загрози.

Біохімічне споживання кисню. Показник, який за останні чотири роки, практично ніколи не був в нормі і наближався до перевищення норми майже вдвічі.

Хімічне споживання кисню. Більше ніж в п’ять разів перевищує норму (9) і становить 60. За останні чотири роки критично перевищував нормальні показники.

Перманганатна окиснюваність. Якщо норма 3, то в 2017-ому році її показник сягав 23. За останні чотири роки критично перевищував нормальні показники.

Варто відзначити, що далі річка Гнилоп’ять перед Житомиром впадає в річку Тетерів. Дані водні артерії відносяться до Дніпровського басейну.

Нагадаємо, як повідомляв незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ Депутати з групи «Чисте місто» хочуть бачити висновки поліції за рік щодо розслідування забруднення водойм на Бердичівщині. ВІДЕО

Окрім того існують випадки, коли За результатами аналізів екологічне забруднення водойми у Бердичеві в сотні разів перевищує норму ІНФОГРАФІКА

   
   
   


Ваш IP:3.235.25.27
   
@Mail.ru.