Олексій Побережний відкрив бердичівлянам факти про події національної революції 1917 -1921 років у Бердичеві ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 17 жовтня 2017, 15:50
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1282

14 жовтня на свято Покрови та Дня захисника України в Центральній міській бібліотеці Бердичева відбулася презентація Олексія Побережного про сторінки національної революції 1917 – 1921 років. Учасники заходу буквально поринули в буремні події сторічної давнини в Бердичеві. Олексій Побережний демонстрував зміни влад в місті та підрозділи, які тут дислокувалися в той період. Неочікуваною для багатьох стала інформація про формування на Лисій Горі шостої стрілецької дивізії Січових стрільців. Дослідник демонстрував величезну кількість унікальних фото того періоду зроблених в Бердичеві.

 

Окремий розділ презентації було приділено незнаним і не визнаним у Бердичеві велетам духу – перших осіб держави про, яких вперто замовчує міська влада. Серед них (майбутній Гетьман України) Павло Скоропадський, який був комендантом Бердичева, Симон Петлюра, Євген Коновалець та Марко Безручко, які захищали місто від московських окупантів, Михайло Тишкевич (нащадок роду власників міста), який відстоював українську ідею керуючи навіть дипломатичним відомством.

На початку екскурсу Олексій Побережний розповів про стан міста Бердичева та причини економічного та освітнього піднесення напередодні національної Революції 1917 – 1921 років.

Олексій Побережний розповів про значення і ґрунтовну підготовку до презентації: «Більше п’яти років я збирав фото та факти пов’язані з Бердичевом. Коли Президент України оголосив 2017-ий рік – роком національної революції, я чекав на такий захід в нашому місті. Проте, коли ми дожили до жовтня місяця і зрозумів, що ніхто його не зробить – вирішив брати ініціативу в свої руки. Учасники могли переконатися, що події сьогодення мають дуже багато паралелей з тим періодом. Більше того, Національна революція 1917 – 1921 років є новітнім історичним періодом, але бердичівляни практично нічого про це не знають. Заповнити пробіли загальнокультурного рівня і покликана ця подія. Окрім того, ми пам’ятаємо, що незнання історії не звільняє від відповідальності».

Наприкінці заходу учасники обмінялись враженнями про почуте, висловили всезагальне захоплення важливістю подібних подій в місті.

Фото: Каріна Цимбалюк

   
   
   


Ваш IP:3.235.25.27
   
@Mail.ru.