Спортивна гордість Бердичева – виставка Віталія Олексійовича Лонського ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 17 квітня 2017, 13:58
Автор: Каріна Цимбалюк
Перегляди: 1723

В музеї історії міста Бердичева, 11 квітня, відбулася виставка на честь 90-річчя від дня народження Віталія Олексійовича Лонського. Подібний захід відбувся вперше в нашому місті.

Віталій Олексі́йович Лонський  — український тренер зі стрибків у висоту. Заслужений тренер СРСР. Почесний громадянин міста Бердичева, кавалер ордену «За заслуги» 3-го ступеня. Виховав цілу плеяду знаменитих стрибунів, серед яких Валерій Скворцов, Рустам Ахметов, Анатолій Мороз, Валерій Волков,Володимир Журавльов та багато інших.

 

Віталій Олексійович був надзвичайно професійною, порядною і гостинною людиною. З усього світу йому надходили листи спортсменів, які воліли б дізнатися про його методику тренування. Часто приїжджали з далеких країн аби познайомитися з видатним тренером, почути поради. Він, у свою чергу, завжди гостинно приймав кожного, хто ступить на поріг його будинку.

У пам’яті своїх учнів він залишився не лише як тренер, а й як педагог. Особливістю його характеру і його школи було те, що він вчив не лише спорту, а й тому, як варто жити. Він завжди тримав своє слово і на нього можна було покластися. Понад усе цінував дружбу, завжди з теплотою на душі ставився до своїх учнів і друзів. Переживав зі своїми підопічними  і поразки, і перемоги адже надзвичайно любив свою професію. Своєму першому учневі завжди казав: «Алік, ти повнен знати, що капля таланту і  бочка поту - ось це спорт!».  


«Алік, ти повнен знати, що капля таланту і  бочка поту - ось це спорт!»


 

«Треба, щоб нові учні приходили на зміну старшому поколінню і теж займали місце на змаганнях великого масштабу, от тоді це називатиметься школою. Тренер повинен готувати не одного спортсмена, тому, що один - це випадковість, два – збіг обставин, а три-закономірність», - казав ще за життя  Віталій Олексійович.

Його справу продовжує син Ігор Лонський, який увібрав  від батька усі найкращі якості людини і тренера, виховує справжніх майстрів спорту і чемпіонів.

На виставці були представлені нагороди вихованців школи імені Лонського, художні твори мистецтва, відомі чеканки та фотознімки з життя тренера та його підопічних.

На відкритті нашому визначному тренеру співали та присвячували вірші, нагородили теперішніх учнів школи імені Лонського - Баранікова Олександра, Лонського Віктора, Мазура Владислава та Дмитра Нікітіна.

Свою подяку висловив Ігор Віталійович Лонський, який відзначив спортивні досягнення Бердичева: «Не дарма наше місто зайняло перше місце в Житомирській області 2016-му Олімпійському році. Безумовно, це наша спільна перемога!».

Відвідати виставку «Спортивна гордість Бердичева» можна до 22 квітня в музеї історії міста Бердичева (на території Бердичівської фортеці).

В майбутньому вже планується виділити окрему кімнату в приміщенні музею під назвою «Історія спорту Бердичева», де ім’я видатного тренера викарбується золотими літерами серед інших видатних постатей нашого міста.

 

   
   
   


Ваш IP:18.207.240.77
   
@Mail.ru.