"Червоним" ветеранам на Бердичівщині перестають платити зарплату

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 04 січня 2017, 22:14
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1848

Під час останньої в 2016 році сесії Бердичівської районної ради керівництво та депутатський корпус консолідовано і конструктивно підійшло до питання фінансування громадських організацій – зарплат ніхто платити не буде. Крапка!

Варто відзначити, що на Бердичівщині такою є лише одна ветеранська організація заснована ще за періоду радянської окупації. Традиційно, майже три десятиліття з року в рік цим «громадським активістам» з бюджету отримували платню, причому в місті досі продовжують цю згубну практику. Молоді міські депутати вже давно висувають вимогу Василю Мазуру припинити фінансувати зарплати керівництву громадських організацій, адже в такому разі вихолощена сама суть діяльності в інтересах громади і на громадських засадах. Натомість Бердичівський район і в цьому питанні випередив місто, де на 2017 рік вчорашнім комуністам виділено близько 250 тисяч гривень.

 

Якщо розглянути суть роботи ветеранських організацій, то виявиться, що вони лише відвідують заходи до «червоних дат», передають звернення своїх членів керівництву міста/району або в органи соціального забезпечення і все це роблять за щомісячну заробітну плату з бюджету. Чим вони в такому разі відрізняються від будь-якого іншого владного структурного підрозділу не зрозуміло. Більше того, вони фактично дублюють функції відділів культури, управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів, які й так виконують цю роботу відповідно до своїх функціональних обов’язків закріплених державою.

Звісно місцева влада від існування таких «прикормлених і пригрітих» ( адже в кожній адмінбудівлі вони досі мають офіси і телефони за кошти все того ж бюджету) отримує політичні дивіденди. Ті члени, які перебувають в здоровому глузді та добрій пам’яті, активно долучаються до виборчого процесу, причому не лише в якості виборців. Мабуть кожен міг помітити значну кількість пенсіонерів, які організовують вибори на дільницях, а часто навіть «як досвідчені» входять до їх керівного складу. Наприклад, в місті Бердичеві в цій технології пішли ще далі, на всіх останніх місцевих виборах, де ставав міським головою Василь Мазур, головою виборчої комісії був «ветеран», а в минулому член Комуністичної партії України Кравчук Михайло Іванович. Звісно ми не будемо сумніватися в чесності підрахунку голосів колишнім комуністом, але його пов’язаність з керівництвом Бердичівською міською організацією ветеранів, яка фінансується з міського бюджету десятиліттями – факт беззаперечний.

Окремим чудним фактом є те, що коли керівники цих організацій «клянчать собі на зарплати», то аргументують це величезною кількості своїх членів. Причому можна помітити, що вони зараховують до «своїх ветеранів» всіх пенсіонерів. Зокрема, на тій же Бердичівській районній сесії представниця цієї організації озвучила цифру в 11 тисяч, що фактично є третиною населення району. Цим же грішать «ветерани» і в місті Бердичеві. Очевидно, що акумулюючи списки «і мертвих, і живих» керівники таких «ячейок» зацікавлені нагородити гордим статусом «ветеран» будь-якого пенсіонера, адже це їхні особисті під заробітки на додачу до пенсії. Натомість, вихолощується сам статус ветерана, а до такого допустити в наших реаліях ніяк не можна.

В місті Бердичеві є вже кілька військових частин, де через війну з московським окупантом пройшло багато українських героїв, тому статус ветерана треба підвищувати. Молодші бердичівляни мають гордитися своїм старшим поколінням нескорених.

Голова Бердичівської райдержадміністрації Едуард Томашевський окремо наголосив на тому, що на сьогодні законодавство прямо забороняє фінансувати за бюджетні гроші заробітні плати керівництва громадських організацій. При цьому, ніхто не забуває виконувати свої обов’язки в питанні соціального забезпечення, яке й так в кожному бюджеті вже займає левову частку.

Отож. в наступному 2017 році дана громадська організація в районі фінансування не отримає, але підтримку культурних заходів і відзначення пам’ятних дат матиме.

Тепер виникає логічне питання, як може бути так, що в районі фінансування платні громадським активістам не законне, а в місті Бердичеві ця практика досі відбувається. Невже наше місто на чолі з Василем Мазуром вже живе поза українським законодавчим полем?

   
   
   


Ваш IP:3.236.27.143
   
@Mail.ru.