Московська хода омине Бердичів, але пройде через Житомир

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 16 липня 2016, 12:10
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2544

УПЦ Московського патріархату організувала масштабну всеукраїнську акцію – "Хресний хід – за мир, любов та молитву за Україну".

Захід активно підтримали представники "Опозиційного блоку", серед них відомий російський бізнесмен та депутат Верховної Ради України Вадим Новинський, який за президенства Віктора Януковича перейшов з російського громадянства в українське. Медійними кураторами ходи стали журналіст В’ячеслав Піховшек, а також союз православних журналістів України.

 

В той же час, офіційні посадовці, зокрема і спікер Ради Андрій Парубій, вже назвали ходу - акцією російських спецслужб, яка може призвести до безладів у Києві в кінці липня.

"Ми з вами стаємо свідками того, як одна з релігійних організацій, яка має свій духовний центр в країні-агресорі, мобілізує велику кількість своїх вірян та стягує їх до Києва на 26 липня, називаючи це мирною хресною ходою", - заявив пан Парубій.

Він наголосив, що до столиці можуть стягнути проросійських чоловіків спортивної статури, які раніше брали участі в провокаціях.

"За нашою інформацією, Кремль вже підготував сценарій провокацій на 26 липня. До Києва, окрім дійсно мирних віруючих, стягуються провокатори із забороненою активістською символікою і символікою країни-агресора. Ми це вже побачили в окремих містах нашої країни", - сказав пан Парубій, 11 липня.

Речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря також нагадав про роль російського православ’я у розпалюванні конфлікту на Донбасі, Наприклад, коли один з учасників захоплення Криму та командир бойовиків у Слов’янську росіянин Ігор Гіркін був у Києві взимку 2014 року саме у якості паломника у Києво-Печерській лаврі.

Що це за похід на Київ?

Хода розпочалась 3 липня, коли одна колона вирушила до Києва зі Святогірської лаври на Донеччині, а 9 липня інша – з Почаївської лаври на Тернопільщині.

Згідно з планом, 27 липня обидві колони будуть в Києві та зустрінуться на Володимирській гірці, звідки разом пройдуть до Києво-Печерської лаври. Все це начеб-то приурочено до чергової річниці хрещення Київської Русі.

Насправді ж, постановка цього заходу відбувається через те, що до УПЦ Київського патріархату з початку війни на Донбасі почали активно переходити приходи від УПЦ Московського патріархату. Нагадаємо, що УПЦ Московського патріархату завжди підпорядкувалася Російській православній церкві.

Коли буде в нас?

18 – 20 липня московська хода буде проходити через Житомир. На щастя, це кремлівське дійство оминуло Бердичів. Місцеві патріотичні організації вже висловилися проти подібної наруги над почуттями українців в місті. Найближче до Бердичева ходоки будуть 16 липня дорогою з Чуднова до обласного центру.
Патрульна поліція Житомира повідомила, що забезпечуватиме громадський порядок під час ходи активістів московської церкви в Україні. Джерела стверджують, що українські спецслужби також тримають руку на пульсі ситуації.

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.