У Бердичеві відзначили 155 річницю перепоховання Т.Г.Шевченка. ФОТОРЕПОРТАЖ

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 29 травня 2016, 11:10
Автор: Наталка Зоз
Перегляди: 1775

Перепоховання Тараса Шевченка відбулося 22 травня 1861 року на Чернечій горі у Каневі. 8 травня  1861 року домовину викопали та пронесли через увесь Петербург до Миколаївського вокзалу і залізницею перевезли до Москви.

 

У Києві з Тарасом прощалися студенти, творча інтелігенція та багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати його в Києві. Та Григорій Честахівський обстоював думку про поховання в Каневі, бо Шевченко ще за життя мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева».

Тарас Шевченко для усіх українців став батьком. На заході до дня перепоховання Шевченка діти різного віку читали уривки з творів. Знову кожен з присутніх з новою силою і розумінням почали читати і розуміти Тарасові слова.

В Бердичеві цього дня традиційно нагородили учасників за активну участь у конкурсі української мови імені Петра Яцика. Заступник міського голови Бердичева Валентина Адаменко нагороджувала грамотами учнів, що брали конкурсантів.

Біля пам'ятника Т.Г.Шевченку були покладені квіти - шана за духовну силу та творчість на якій було виховано багато поколінь українців. 

   
   
   


Ваш IP:18.207.240.77
   
@Mail.ru.