У Бердичеві відзначили 155 річницю перепоховання Т.Г.Шевченка. ФОТОРЕПОРТАЖ
Перепоховання Тараса Шевченка відбулося 22 травня 1861 року на Чернечій горі у Каневі. 8 травня 1861 року домовину викопали та пронесли через увесь Петербург до Миколаївського вокзалу і залізницею перевезли до Москви.
У Києві з Тарасом прощалися студенти, творча інтелігенція та багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати його в Києві. Та Григорій Честахівський обстоював думку про поховання в Каневі, бо Шевченко ще за життя мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева».
Тарас Шевченко для усіх українців став батьком. На заході до дня перепоховання Шевченка діти різного віку читали уривки з творів. Знову кожен з присутніх з новою силою і розумінням почали читати і розуміти Тарасові слова.
В Бердичеві цього дня традиційно нагородили учасників за активну участь у конкурсі української мови імені Петра Яцика. Заступник міського голови Бердичева Валентина Адаменко нагороджувала грамотами учнів, що брали конкурсантів.
Біля пам'ятника Т.Г.Шевченку були покладені квіти - шана за духовну силу та творчість на якій було виховано багато поколінь українців.
Random news:
- Служба безпеки виявила копачів боєприпасів на Бердичівщині
- Положення творчого конкурсу журналістської майстерності ім. Леоніда Козінчука
- Василь Мазур «не переживе» на посаді мера Бердичева, Президента України Володимира Зеленського - результати опитування
- Олексій Побережний відкрив бердичівлянам факти про події національної революції 1917 -1921 років у Бердичеві ФОТО
- Вітання бердичівлян від командира військової частини