Тренінг для бердичівських журналістів провели викладачі Житомирського державного університету ім. І. Франка

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 15 березня 2016, 06:37
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 3307

12 березня за ініціативи Бердичівської міськрайонної організації "Національної спілки журналістів України" в приміщені малої зали Бердичівської райдержадміністрації відбулась зустріч з викладачами Житомирського державного університету імені Івана Франка, які провели тренінг для тих, хто вже займається журналістською діяльністю або тільки планує стати справжніми "акулами пера". 


На початку зустрічі кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри «Видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології» Валерій Башманівський розповів присутнім про те, що вже цього року в Житомирському державному університеті ім. І. Франка відкриється спеціальність "Журналістика" за денною та заочною формою навчання. Окрім сертифікатів ЗНО, абітурієнтам потрібно буде скласти творчий конкурс, який буде оцінюватись за змістом, заголовком, грамотністю тощо. 

Кандидат філософських наук, доцент, докторант кафедри "Філософії" Вадим Слюсар у своїй доповіді "Планшетна свідомість як інструмент раціонального насилля в сучасному світі" розповів про те, як планшети, мобільні телефони та інші гаджети стали частиною нашого життя. В магазині, на вулиці, на концерті – будь-де ми знаходимося під прицілами камер. Людина починає аналізувати кожний свій крок, щоб ненароком не потрапити в мережу інтернет у незручних для себе та своїй репутації відео або фотознімках. Таким чином, ми піддаємося ненавмисному насиллю зі сторони інших навіть не задумуючись про це.

Не менш цікавою видалась доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри "Видавничої справи, редагування, основ журналістики та філологі" Андрія Близнюка на тему "Маніпуляція як елемент інформаційної війни". Тема дуже актуальна не тільки для журналістів, а й для всіх громадян. Тому що кожного дня нами намагаються маніпулювати з екранів телевізорів, з новин в інтернеті, з динаміків радіоприймачів. Потрібно думати та аналізувати той контент, який ми отримаємо, щоб не стати жертвою маніпуляцій досвідчених пропагандистів. Як казав великий маніпулятор та пропагандист Йозеф Геббельс «Дайте мені засоби масової інформації і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней ». 

Про журналістську етику розповіла в свої доповіді "Журналістська етика: як треба і насправді” кандидат філософських наук, доцент кафедри "Видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології" Олена Свінціцька. Вона звернула увагу на те, що дуже часто журналісти викладають фотографії з полігонів, роблячи селфі на фоні військової техніки, що тільки приносить шкоду нашим військовим, розкриваючи військову таємницю розташування військ. Тому будь-яка світлина, на якій будуть зображені місця дислокації нашої армії, несе загрозу не меншу, ніж розвідгрупи противника.

Зустріч виявилась дуже корисною для всіх присутніх. Сподіваємось, це не останній подібний тренінг, який сприяє підвищенню професійних навичок журналістів Бердичева.


  

   
   
   


Ваш IP:18.207.240.77
   
@Mail.ru.