Олексій Побережний відвідав Бердичівський виправний центр аби перевірити умови утримання в’язнів

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Середа, 15 лютого 2017, 18:03
Автор: Прес-служба фракції ВО "Свобода" в Бердичівській міській раді
Перегляди: 1417

Місцеві ЗМІ міста Бердичева опублікували  заяву поширену в соціальних мережах Русланом Шульгою з приводу оголошення ним голодування через неналежні умови утримання в Бердичівському виправному центрі №108. Депутат міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний оперативно зреагував на звернення та вирішив перевірити умови утримання засуджених. Зв’язавшись з керівництвом установи з’ясувалося, що в’язень харчується і з ним можна поспілкуватися. Наступного для депутати приїхали і директор установи Арменак Чобанян особисто розповів про особливості установи та показав господарство.

 

Одразу варто відзначити, що Бердичівський виправний центр №108 – це не зовсім тюрма в загальноприйнятому розумінні. В установі утримуються особи, засуджені до позбавлення волі, яким невідбута частина покарання замінена більш м’якими порядками. Тут можна ходити у цивільному одязі, пересуватися по території не строєм, а вільно, мати при собі цінні речі, гроші, працювати поза межами виправного центру. Побутові умови набагато легші. Без обмежень надаються короткострокові побачення та телефонні розмови. Відповідно, люди тут вільно можуть користуватися й інтернетом та дивитися телевізор. Працює тут і лазня,  і бібліотека,  і клуб, і церква.

На своє утримання виправний центр намагається заробляти самостійно, а тому частина в’язнів займається внутрішнім господарством, розпочатим ремонтом, а частина влаштована поза його межами, на так званих контрагентських об’єктах. Нині тут перебуває 156 чоловік, третина з них харчується за рахунок установи тричі на день.

Депутати спілкувалися із засудженими, які того побажали. Ті переважно скаржились на низьку оплату праці та температуру в приміщеннях. В той же час, особиста перевірка житла показала, що там тепло, а висока вологість в повітрі зумовлена виключно провітрюванням, яке контролюється самими ув’язнеими. Та й Руслан Шульга під час розмови, розповів, що зараз перебуває у кращих умовах і жодних претензій до умов утримання не має. Варто відзначити, що в кімнаті, де він знаходився до цього, вже розпочались ремонтні роботи.

Наданий керівництвом звіт про використання коштів, наочно показує побачені депутатами активні ремонтні роботи в приміщенні.

Олексій Побережний відзначив важливість дотримання прав людини навіть в установах виконання покарань: «Звісно всі ми розуміємо, що виправний центр не курорт. Проте, дотримання прав людини, а тим більше на оголошення голодування завжди має бути реакція. Добре, що цього разу інформація не підтвердилась і видно, що адміністрація постійно працює над покращенням умов утримання засуджених».

   
   
   


Ваш IP:35.172.111.47
   
@Mail.ru.