Бердичівські свободівці та воїни Легіону Свободи відвідали ветерана національно-визвольної боротьби в лавах УПА

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Вівторок, 10 травня 2016, 19:00
Автор: ВО Свобода
Перегляди: 2208

8 травня бердичівські свободівці та воїни Легіону Свободи відвідали свого містянина - комбатанта Шевчука Володимира Кириловича (позивний «Шапка»), який є учасником національно-визвольної боротьби в лавах Української Повстанської Армії.

 

В цьому році в День пам’яті та примирення до сивочолого 90-річного упівця «Шапки» завітали воїни новітньої російсько-української війни, що зараз захищають українську землю від московського окупанта на сході нашої держави: бійці з легендарної  95-тої бригади кіборг Клюба Василь та Олесь Костюк, капітан ЗСУ Микола Ніколаєв та доброволець першої хвилі мобілізації з 30-тої бригади Олександр Городецький.

На зустрічі двох поколінь захисників України Володимиру Кириловичу голова Бердичівської "Свободи" Ольга Матвійчук вручила Подяку від Житомирської обласної державної адміністрації та пакунок смаколиків від Олександра Біленького.

Володимир Шевчук, 1927 року народження, уродженець села Скраглівка. З травня 1943 року по 12 квітня 1944 року Володимир Кирилович знаходився у загоні «Енея» із сотнею «Саблюка», в чотового «Тополі», в курені «Крука» і «Кропиви» на Волині брав участь у боях з німецькими окупантами. З ройовим «Шуляком» і чотовим «Цимбалою» пройшов сотні кілометрів, захищаючи українську людність від коричневих та червоних зайд. У липні 1943 року в Антонівцях брав участь в об’єднанні мельниківців з бандерівцями під єдиним командуванням УПА. В походах пройшов по теренах південної Волині, Рівненщини зі спецгрупою «Шуляка» з Хмельниччини через Збруч в складі куреня «Бистрого» провели рейди в Галичину в села Борщівського і Заліщицького районів.

«Шапка» все детально описав у своїх спогадах із «захалявного» щоденника «Повстанськими стежками», який був виданий як літературні спогади головою бердичівської «Просвіти» Петро Костюк в 2001 році. Саме ця книга дала нам знання про видатного земляка.

СЛАВА УКРАЇНІ!

СЛАВА НАШИМ ГЕРОЯМ!

   

   
   
   


Ваш IP:34.232.63.94
   
@Mail.ru.