Бердичівські свободівці організували презентацію книг «Наші Герої» Геннадія Махоріна та «Зборів» Святослава Васильчука ФОТО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Четвер, 30 липня 2015, 10:33
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1555

29 липня 2015 року в Центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з читацькою аудиторією Бердичева відомих житомирських письменників-просвітянців Святослава Васильчука та Геннадія Махоріна. Кожен з авторів презентував власну книгу, яка нещодавно побачила світ. Бердичівляни мали унікальну нагоду поспілкуватися з письменниками націоналістами, які описують забуті або приховані героїчні сторінки української історії.

 

Книга  «Наші Герої» Геннадія Махоріна відновлює пантеон борців та кращих представників Житомирщини періоду українських визвольних змагань від ХХ століття і до наших днів (травень 2015 року). Для бердичівлян особливо було приємно віднайти на сторінках цієї праці знайомі прізвища з міста та району. Адже наші терени були постійним центром боротьби проти російських окупантів вже не одне століття. Від спротиву проти комуністів, колективізації, голодомору, Другої світової війни до сучасної війни на сході. На кожному з етапів у цій боротьбі брали участь сильні духом українці – воїни, письменники, журналісти, вчителі. Історія твориться щодня, а тому цікавились містяни у авторів згаданими у книзі бердичівлянами – волонтерами і Героями АТО.   

Книга «Зборів» - поетичний гостросюжетний твір з історії України, від часів постання Української незалежної держави гетьмана Богдана Хмельницького в 1948 – 49 роках і до наших днів, до Майдану і Героїв Небесної сотні. Чудово ілюстрована книга одразу припала до душі бердичівлянам, адже козацька історія виявилася значно ближчою, ніж видавалося до цього.

Чудова атмосфера дала змогу кожному учаснику презентації поринути в часи козацтва і героїчних перемог українців над Річчю Посполитою у роботі «Зборів» Святослава Васильчука, а потім у книзі «Наші Герої» перейти до близького нам періоду від ХХ століття і до наших днів вже в боротьбі проти окупанта російського.

Голова Бердичівської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний відзначив актуальність для містян цього заходу: «Так вже склалося, що наше місто досі не має написаної цілісної української історії Бердичева. Всі намагання її створити поки що зазвичай зводилось до переписування вигадок російських окупантів. В той же час, такі роботи як «Зборів» та «Наші Герої» подають нашу, українську, автентичну історію. Це ті цеглинки, які вибудовують цілісну картину у свідомості читача про надзвичайну історію боротьби української нації за власну державу. Саме тому, нам було дуже важливо та приємно організувати для бердичівлян зустріч з письменниками Геннадієм Махоріним та Святославом Васильчуком».

Представники обласного товариства «Просвіта» після заходу ще довго підписували власні книги читачам та відповідали на запитання бердичівлян. А після цього свободівці провели екскурсію містом для чудових гостей.

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.