Церковна громада має право вирішувати до якого патріархату належати

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Вівторок, 16 червня 2015, 09:47
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1746

11 червня 2015 року у Житомирському апеляційному  адміністративному суді релігійна громада Свято-Миколаївської парафії селища Попільня відстояла своє право перейти в підпорядкування Київського патріархату.

Ще за півроку до революції Гідності, у вересні 2013 року віряни села Попільня одностайно вирішили: більше не хочуть підпорядковуватися УПЦ Московськоно патріархату.  Парафіяльна рада, скликала збори, та прийняли  одностайне рішення: перейти до Київського Патріархату.  

 

Однак, тодішнє керівництво облдержадміністрацї на чолі з "регіоналами" чинили всілякі перешкоди в реєстрацї змін до статуту церковної громади. 

Після перемоги Майдану, у червні 2014 головою Житомирської ОДА Сидором Кізіним було зареєстровано зміни до статуту, які закріпили волю попільнянців. 

«До мене звернулась громада аби зареєструвати статут, який передбачав перехід до КП, документи відповідали чинному законодавству,  підстав для відмови не було, і я підписав відповідне розпорядження. Однак, вже після того, як змінилося керівництво ОДА була розроблена цікава юридична схема. Приїхали адвокати з Києва, навіть не залучивши громаду с. Попільні влаштували суд між громадою МП та ОДА. Такий суд відбувся без участі громади, і перша інстанція- Житомирський адміністративний суд, скасувала розпорядження голови ОДА. Коли попільнянці дізналася про це, зрозуміло вони подали апеляцію, адже вільний вибір конфесійного підпорядкування - це їхнє законне право, яке гарантує держава. Я  радий , що переміг Закон. Адже українське законодавство, як і рішення Європейського суду з прав людини однозначно говорить: церковна громада має право вільно обирати і вільно змінювати своє конфесійне підпорядкування" - зазначив Сидір Кізін. 

Як повідомляють ЗМІ, церковні громади Західної України масово переходять до Київського патріархату.

Довідка: ст.8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" передбачає: Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами і вільну зміну цієї підлеглості".

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»

   
   
   


Ваш IP:44.200.112.172
   
@Mail.ru.